Dítěti ční srdce z hrudi. Lékaři zkusí zázrak

Report
3. 9. 2009 11:20
Nové Dilí - O medicínský zázrak se pokouší lékařský tým v indickém hlavním městě Nové Dilí. Bojuje o život miminka, které se narodilo se srdcem vyčnívajícím z hrudníku.

Chirurgové v tamní státní nemocnici se rozhodli, že budou devítidenního chlapce operovat, přestože půjde o zákrok nesmírně komplikovaný.

Informuje o tom stanice CNN.

"Pokoušíme se napravit omyl matky přírody," prohlásil člen týmu, kardiochirurg A.K. Bisoi.

Série operací, kdy lékaři musejí hochovo tělo připravit na zasazení srdce, by podle prvních prognóz mohla trvat i několik týdnů.

Tisíc kilometrů vlakem

Lékaři chtějí začít neprodleně, aby se dítěti nedostala do těla infekce.

Proto ihned poté, co rodiče chlapce přivezli, mu odstranili infikovanou krev - do nemocnice totiž cestovali více než tisíc kilometrů vlakem.

Teď jim nezbývá než doufat a modlit se.

"Život mého syna je pro mě nade všechna přání," svěřil se otec Chander Mahí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy