Dítěti ční srdce z hrudi. Lékaři zkusí zázrak

Report
3. 9. 2009 11:20
Nové Dilí - O medicínský zázrak se pokouší lékařský tým v indickém hlavním městě Nové Dilí. Bojuje o život miminka, které se narodilo se srdcem vyčnívajícím z hrudníku.

Chirurgové v tamní státní nemocnici se rozhodli, že budou devítidenního chlapce operovat, přestože půjde o zákrok nesmírně komplikovaný.

Informuje o tom stanice CNN.

"Pokoušíme se napravit omyl matky přírody," prohlásil člen týmu, kardiochirurg A.K. Bisoi.

Série operací, kdy lékaři musejí hochovo tělo připravit na zasazení srdce, by podle prvních prognóz mohla trvat i několik týdnů.

Tisíc kilometrů vlakem

Lékaři chtějí začít neprodleně, aby se dítěti nedostala do těla infekce.

Proto ihned poté, co rodiče chlapce přivezli, mu odstranili infikovanou krev - do nemocnice totiž cestovali více než tisíc kilometrů vlakem.

Teď jim nezbývá než doufat a modlit se.

"Život mého syna je pro mě nade všechna přání," svěřil se otec Chander Mahí.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy