Bude to Diana, nebo Arthur. Britové sází na jméno královského dítěte Harryho a Meghan

Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín
20. 3. 2019 10:08
Jak se bude jmenovat dítě britského prince Harryho a jeho ženy Meghan? Bývalá americká herečka je v posledním trimestru těhotenství a sázkové kanceláře mají vypsané kurzy nejen na jméno a pohlaví dítěte, ale i přesné datum, místo narození nebo váhu královského miminka.

Nejčastěji lidé sází na jméno novorozence, který by měl podle britských médií přijít na svět v dubnu. Podle sázkové kanceláře William Hill by si Britové přáli Arthura, pokud by se narodil chlapec, a v případě holčičky pak Dianu, píše agentura Reuters.

"Diana má kurz deset ku jedné a mezi dívčími jmény je opravdu velkou favoritkou, tady nějaké velké překvapení není," řekl mluvčí kanceláře s tím, že přijímají hodně sázek i na Victorii.

Meghan a Harry, kteří se vzali loni v květnu a těhotenství vévodkyně oznámili v říjnu, pohlaví miminka neví a bude pro ně překvapením stejně jako pro příznivce monarchie.

Další sázková kancelář Betfair se podle kurzů přiklání k tomu, že se vévodům narodí holčička a bude se jmenovat Diana stejně jako Harryho zesnulá matka. Bez šance podle kanceláře není ani Alice, o které se spekulovalo již v souvislosti se třetím dítětem prince Williama a jeho ženy Kate. Těm se nakonec narodil chlapec Louis.

"Sázející cítí, že v královské rodině jednou bude i Alice, o tohle jméno je mezi nimi velký zájem," řekla mluvčí Betfair. Právě matka Harryho dědečka Philipa se jmenovala Alice.

Do úzkého výběru Betfair se dostali i Arthur, Victoria, Grace, James či Edward.

Kanceláře přiznávají, že oproti těhotenství Kate a Williama přijímají v případě miminka Meghan a Harryho o 30 procent více sázek.

Video: Meghan vyrazila na poslední večírek před těhotenstvím

Meghan vyrazila na poslední večírek před mateřstvím. Do Ameriky odjela bez Harryho | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy