Nahé fotky dětí na Facebook nepatří, rodiče přilákají akorát pedofily, tvrdí odborník

Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 5. 2019 6:01
Děti jako oběti tzv. virtuálních predátorů je téma připravovaného celovečerního filmu Víta Klusáka a Barbory Chalupové. Dokumentaristé při natáčení odhalili, že až 41 procent dětí přiznává zkušenost s pornografickými materiály zaslanými od jiné osoby. Před pedofily a dalšími hrozbami internetu by přitom měli své potomky chránit především rodiče. Společně s Danielem Dočekalem, spoluautorem knihy Dítě v síti, jsme dali dohromady deset hrozeb, na které by rodiče měli dát pozor.
Foto: Shutterstock

Čím později dítě ovládá technologie, tím lépe

Pořízení vlastního mobilu či tabletu v předškolním věku je sporné. Děti se prostřednictvím her mohou naučit číst a psát. Obecně ale platí, že čím později se děti k mobilu či tabletu dostanou, tím lépe pro ně.

"Bude-li dítě na mobilu odmalička, může mít později sklony k závislosti a před jakýmkoli problémem bude utíkat do online světa," říká Dočekal. Pokud chtějí rodiče dítě v technologiích vzdělávat už od útlého věku, je dobré vědět, co dítě na přístroji dělá a jak reaguje na jeho obsah. Nutností je antivirový program a zabezpečené údaje k platební kartě, kterou dítě může nevědomky použít.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy