Kolotoč plný lidí se porouchal a začal přepadávat. Hrdinná reakce ohromila svět

pru pru
26. 7. 2021 15:36
Adrenalinová jízda na pouťové atrakci se pro skupinku lidí změnila v děsivý zážitek. Několik metrů vysoká atrakce se 8. července najednou začala naklánět dopředu a dozadu. V tu chvíli přispěchalo na pomoc několik přihlížejících, kteří se pověsili na ochranné zábradlí a zastavili její kývání. Jeden z návštěvníků amerického festivalu nebezpečný incident natočil.
Několik metrů vysoká atrakce se uprostřed jízdy začala naklánět dopředu a dozadu. V tu chvíli přispěchalo na pomoc několik přihlížejících. | Video: Reuters

Pouťová atrakce na populárním třešňovém festivalu na severu amerického státu Michigan se podle svědků začala nejdříve točit asi třikrát rychleji než obvykle. Poté slyšeli hlasitá bouchnutí, když se železný kolos třikrát naklonil.

Obsluha atrakci vypnula až potom, co na pomoc přispěchalo několik návštěvníků. Díky jejich pohotové reakci nikdo neutrpěl žádná zranění. Video z nervy drásající události během několika týdnů obletělo svět a viděly ho miliony lidí. Právě rychlou reakci návštěvníků kladně hodnotí většina komentujících.

Poruchovou pouťovou zábavu z festivalu ihned odstranili. "Zjevně to muselo mít závažnou poruchu. Ale ještě nevíme, o co přesně šlo," uvedl jeden z organizátorů Joe Evans pro lokální server Click on Detroit

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy