Trefili byste se? Lidé se baví na účet zúžené silnice, počet nehod je zdrcující

Video pru Video, pru
15. 10. 2021 10:19
Tim Vigor, obyvatel anglického městečka Watford, na svou venkovní kameru zachytil, jak před jeho domem havarovalo přes desítku automobilů za pouhé čtyři týdny. Důvodem je zúžená vozovka ohraničená zahrazovacími sloupky, do kterých řidiči opakovaně narážejí. Obyvatelé si na špatnou dopravní situaci ve městě stěžují už několik let. K rozšíření silnice ale zatím nedošlo.
Venkovní kamera zachytila, jak před jeho domem havarovalo přes desítku automobilů za pouhé čtyři týdny. | Video: Twitter/Kentish Town LTN, Aktuálně.cz

Vozovku ve Watfordu nedaleko Londýna silničáři zúžili už před deseti lety. Nyní na šířku měří pouze 2,1 metru. Tamní radní tím chtěli zabránit řidičům nákladních automobilů, aby silnici užívali jako zkratku. Místo toho ale na radnici v posledních letech chodí opakované stížnosti od obyvatel, aby silnici znovu rozšířili, uvádí britský server Daily Mail.

Podle dvaapadesátiletého Vigora, který ze svého domu vidí přímo na zúženou část vozovky, na místě havarovaly v posledních deseti letech stovky automobilů. Jeho venkovní kamera zachytila za čtyři týdny 11 automobilů včetně policejního vozu, které do zahrazovacího sloupku narazily.

Vigor začal nejprve videa havarovaných automobilů sdílet do místní skupiny na Facebooku. Tam je postupně komentovaly stovky lidí, až se jeho záběry neutěšené dopravní situace dostaly do světových médií.

"Je to naprosto směšné," uvedl Vigor pro Daily Mail. "Myslím si, že každý den se tady mohou škody pohybovat kolem 500 liber (přibližně 15 tisíc korun). A když nebudu počítat vážnější nehody, při kterých jsou automobily úplně odepsané, tak se tím na škodách dostáváme ročně na částku 1,3 milionu liber (necelých 40 milionů korun)," dodal.

Místní radní už na základě zveřejněných videí a dalších stížností obytnou zónu v posledních dnech navštívili. K rozšíření vozovky ale zatím nedošlo. "Jsme si vědomi toho, že někteří obyvatelé nejsou spokojení s omezením šířky vozovky. Místo jsme přezkoumali a vylepšili jsme tam silniční značení, abychom zajistili, že si řidiči tohoto omezení všimnou," uvedl tiskový mluvčí hrabství Hertfordshire, kde Watford leží.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Sídlo OSN v New Yorku bylo uzavřeno, policie vyjednává s ozbrojeným mužem

Sídlo OSN na newyorském Manhattanu bylo dnes uzavřeno kvůli patrně ozbrojenému muži před budovou. Podle videí z místa si muž zřejmě zbraní mířil na krk. Policie později uvedla, že veřejnost není v ohrožení.

Na aktuálních záběrech je vidět mnoho policejních aut v okolí sídla OSN. Před plotem u vstupu do objektu přechází podle videozáznamů muž sem a tam a patrně má přiložené ústí hlavně ke krku. Policie uvedla, že se s bělochem ve věku kolem 60 let snaží navázat dialog, uvedla agentura Reuters.

Do okolních ulic přijelo velké množství policejních aut i sanitky. Policie zároveň uvedla, že v okolí odklonila dopravu.

Incident podle nejnovějšího sdělení policie v tuto chvíli pro veřejnost nepředstavuje žádnou hrozbu.

"Nemáme absolutně žádné informace o tom, že by tato osoba byla zaměstnancem nebo bývalým zaměstnancem nebo jakýmkoliv způsobem napojena na OSN," uvedl mluvčí OSN Stéphane Dujarric.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Muž převlečený za ninju napadl dvě francouzské policistky

Muž oblečený jako ninja dnes mečem napadl a zranil dvě policistky v západofrancouzském městě Cherbourg. Obě utrpěly lehká zranění. Útočníka postřelil třetí policista. Muž je ve vážném stavu v nemocnici, uvedla agentura AFP. Policie zatím vyloučila teroristický motiv.

Šestatřicetiletý útočník ukradl automobil, nad kterým následně ztratil kontrolu a způsobil dopravní nehodu. Poté zaútočil na dvě policistky, které kolem něj zrovna projížděly. Jednu zranil na obličeji a druhou na bradě. Útočníka třikrát postřelil další policista. Muže následně převezla do nemocnice v Caenu helikoptéra.

Státní zástupce Yves Le Clair uvedl, že zranění, které ženy utrpěly, jsou jen povrchová. Útočník podle něj neměl žádný teroristický motiv. Incident na Twitteru potvrdil francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy