Trefili byste se? Lidé se baví na účet zúžené silnice, počet nehod je zdrcující

Video pru Video, pru
15. 10. 2021 10:19
Tim Vigor, obyvatel anglického městečka Watford, na svou venkovní kameru zachytil, jak před jeho domem havarovalo přes desítku automobilů za pouhé čtyři týdny. Důvodem je zúžená vozovka ohraničená zahrazovacími sloupky, do kterých řidiči opakovaně narážejí. Obyvatelé si na špatnou dopravní situaci ve městě stěžují už několik let. K rozšíření silnice ale zatím nedošlo.
Venkovní kamera zachytila, jak před jeho domem havarovalo přes desítku automobilů za pouhé čtyři týdny. | Video: Twitter/Kentish Town LTN, Aktuálně.cz

Vozovku ve Watfordu nedaleko Londýna silničáři zúžili už před deseti lety. Nyní na šířku měří pouze 2,1 metru. Tamní radní tím chtěli zabránit řidičům nákladních automobilů, aby silnici užívali jako zkratku. Místo toho ale na radnici v posledních letech chodí opakované stížnosti od obyvatel, aby silnici znovu rozšířili, uvádí britský server Daily Mail.

Podle dvaapadesátiletého Vigora, který ze svého domu vidí přímo na zúženou část vozovky, na místě havarovaly v posledních deseti letech stovky automobilů. Jeho venkovní kamera zachytila za čtyři týdny 11 automobilů včetně policejního vozu, které do zahrazovacího sloupku narazily.

Vigor začal nejprve videa havarovaných automobilů sdílet do místní skupiny na Facebooku. Tam je postupně komentovaly stovky lidí, až se jeho záběry neutěšené dopravní situace dostaly do světových médií.

"Je to naprosto směšné," uvedl Vigor pro Daily Mail. "Myslím si, že každý den se tady mohou škody pohybovat kolem 500 liber (přibližně 15 tisíc korun). A když nebudu počítat vážnější nehody, při kterých jsou automobily úplně odepsané, tak se tím na škodách dostáváme ročně na částku 1,3 milionu liber (necelých 40 milionů korun)," dodal.

Místní radní už na základě zveřejněných videí a dalších stížností obytnou zónu v posledních dnech navštívili. K rozšíření vozovky ale zatím nedošlo. "Jsme si vědomi toho, že někteří obyvatelé nejsou spokojení s omezením šířky vozovky. Místo jsme přezkoumali a vylepšili jsme tam silniční značení, abychom zajistili, že si řidiči tohoto omezení všimnou," uvedl tiskový mluvčí hrabství Hertfordshire, kde Watford leží.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Při střelbě na škole nedaleko Detroitu zemřeli tři student, útočník je ve vazbě

Při střeleckém útoku na střední škole v americkém státě Michigan dnes přišli o život tři studenti a dalších šest lidí utrpělo zranění. Oznámila to místní policie, která jako pachatele označila 15letého studenta. Mladík je ve vazbě, řekl podle agentury AP zástupce šerifa okresu Oakland Mike McCabe.

Dějištěm násilí byla škola Oxford High School v obci Oxford Township, což je komunita s asi 22.000 obyvateli severně od města Detroit. Policie údajného střelce zatkla přímo ve škole a zabavila pistoli.

před 48 minutami

Lukašenko vyřeší problém s migranty na polských hranicích do konce roku, slíbil

Bělorusko se do konce roku pokusí vyřešit problém s migranty na své západní hranici, slíbil běloruský vůdce Alexandr Lukašenko v rozhovoru, který zveřejnila ruská agentura RIA Novosti. Evropská unie obviňuje Lukašenkův autoritářský režim, že migrační krizi na vnější hranici EU vytvořil v odplatě za sankce, které unie uvalila na Minsk kvůli porušování lidských práv, potlačování opozice a zfalšování loňských prezidentských voleb. Lukašenko obvinění odmítá.

Polsko a částečně i Litva od léta čelí náporu tisíců migrantů, převážně z Blízkého východu, kteří se pokoušejí překročit hranice a dostat se dále do Evropské unie, cílem je často Německo. Migrační krize se vystupňovala na podzim, Varšava se rozhodla začít stavět na hranici s Běloruskem 5,5 metru vysokou zábranu. S Lukašenkem, jehož legitimitu EU odmítla po loňských volbách uznat, minulý měsíc dvakrát telefonicky hovořila končící německá kancléřka Angela Merkelová.

"Já jí (Merkelové) rovnou řekl, že se vynasnažím vyřešit tento problém do Nového roku, protože jej nepotřebujeme. Lidé (migranti) se potloukají po Minsku a Grodnu," uvedl podle ruské agentury Lukašenko.

Bělorusko podle něj požádá uprchlíky z Blízkého východu, kteří se v zemi nacházejí legálně s turistickými vízy, aby se vrátili zpět domů, protože "humanitární koridor" vedoucí do vytouženého Německa nebude. Dodal, že do Iráku se z Běloruska už vrátila více než tisícovka běženců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy