Trefili byste se? Lidé se baví na účet zúžené silnice, počet nehod je zdrcující

Video pru Video, pru
15. 10. 2021 10:19
Tim Vigor, obyvatel anglického městečka Watford, na svou venkovní kameru zachytil, jak před jeho domem havarovalo přes desítku automobilů za pouhé čtyři týdny. Důvodem je zúžená vozovka ohraničená zahrazovacími sloupky, do kterých řidiči opakovaně narážejí. Obyvatelé si na špatnou dopravní situaci ve městě stěžují už několik let. K rozšíření silnice ale zatím nedošlo.
Venkovní kamera zachytila, jak před jeho domem havarovalo přes desítku automobilů za pouhé čtyři týdny. | Video: Twitter/Kentish Town LTN, Aktuálně.cz

Vozovku ve Watfordu nedaleko Londýna silničáři zúžili už před deseti lety. Nyní na šířku měří pouze 2,1 metru. Tamní radní tím chtěli zabránit řidičům nákladních automobilů, aby silnici užívali jako zkratku. Místo toho ale na radnici v posledních letech chodí opakované stížnosti od obyvatel, aby silnici znovu rozšířili, uvádí britský server Daily Mail.

Podle dvaapadesátiletého Vigora, který ze svého domu vidí přímo na zúženou část vozovky, na místě havarovaly v posledních deseti letech stovky automobilů. Jeho venkovní kamera zachytila za čtyři týdny 11 automobilů včetně policejního vozu, které do zahrazovacího sloupku narazily.

Vigor začal nejprve videa havarovaných automobilů sdílet do místní skupiny na Facebooku. Tam je postupně komentovaly stovky lidí, až se jeho záběry neutěšené dopravní situace dostaly do světových médií.

"Je to naprosto směšné," uvedl Vigor pro Daily Mail. "Myslím si, že každý den se tady mohou škody pohybovat kolem 500 liber (přibližně 15 tisíc korun). A když nebudu počítat vážnější nehody, při kterých jsou automobily úplně odepsané, tak se tím na škodách dostáváme ročně na částku 1,3 milionu liber (necelých 40 milionů korun)," dodal.

Místní radní už na základě zveřejněných videí a dalších stížností obytnou zónu v posledních dnech navštívili. K rozšíření vozovky ale zatím nedošlo. "Jsme si vědomi toho, že někteří obyvatelé nejsou spokojení s omezením šířky vozovky. Místo jsme přezkoumali a vylepšili jsme tam silniční značení, abychom zajistili, že si řidiči tohoto omezení všimnou," uvedl tiskový mluvčí hrabství Hertfordshire, kde Watford leží.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy