reklama
 
 

Kluk napsal šéfovi aerolinek Qantas o radu s podnikáním. Jeho odpověď baví internet

13. 3. 2019 8:58
Malý Australan Alex Jacquot by se jednoho dne rád stal ředitelem vlastních aerolinek. Protože už dal dohromady pár nápadů a nevěděl, jak se pohnout dále s podnikatelským plánem, rozhodl se poprosit o radu šéfa australské letecké společnosti Qantas. Jeho odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a stala se hitem na sociálních sítích.

"Většinou nedávám rady konkurenci. Tentokrát ale udělám výjimku, protože jsem byl taky kdysi malý kluk, kterého zajímalo létání," napsal mimo jiné ve své odpovědi šéf australských aerolinek Alan Joyce.

Jeho dopis pro desetiletého Alexe zveřejnila letecká společnost na Twitteru a příspěvek sdílely tisíce lidí. Příběhu se také chytla řada zahraničních médií. 

Joyce pozval Alexe Jacquota, který by jednoho dne rád vedl aerolinky s názvem Oceania Express, na osobní setkání, aby "si vyměnili poznatky o tom, jaké to je vést aerolinky". 

Desetiletý Australan se ve svém dopise šéfovi Qantas svěřil s tím, že již rozpracoval několik záležitostí, třeba typy letadel, které bude potřebovat, nebo catering na palubách.

Rád by ve svém plánování pokračoval, ale nevěděl, jak dál, proto se obrátil na šéfa největších tuzemských aerolinek o radu. "Prosím, berte mě vážně," napsal také. 

Alexe Jacquota odpověď Alana Joyce velmi potěšila. Sydneyskému rádiu 4BC sdělil, že radostí běhal snad deset minut po celém domě. "Nemohl jsem tomu uvěřit," řekl chlapec. Jeho matka dodala, že nyní čekají na termín schůzky v aerolinkách. 

Video: Podívejte se na záběry prvního létajícího auta

První autonomní létající auto úspěšně vzlétlo. Boeing ho chce do provozu nasadit už příští rok | Video: Boeing |  00:30

autor: Magazín | 13. 3. 2019 8:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama