Další restaurace, které dal Pohlreich tři hvězdičky, končí. Kvůli energiím

Magazín Magazín
4. 10. 2022 14:00
Kvůli neúnosným nákladům zavírá další proslulá restaurace. Hodonínská hospoda Westy se proslavila v pořadu Ano, šéfe! Nekompromisní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich ohodnotil podnik majitelů Westermairových třemi hvězdami, ani ty ale jejich léta budovanou značku nezachránily.
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich | Foto: Aktuálně.cz / Prima FTV

"Vážení hosté, vzhledem k současné 'realitě', která nás radikálně a neomylně likviduje (ceny vstupů - energie, plyn, potraviny apod.), oznamuje naše rodinná restaurace UKONČENÍ PROVOZU." Oznámením na Facebooku uzavřeli manželé Ludwig a Jana Westermairovi éru oblíbeného podniku. Vařit budou hostům do konce října. V prohlášení také zdůrazňují, že jejich rozhodnutí nepodnítil nezájem veřejnosti, ale "zdravý selský rozum". "Bohužel - a věřte - je nám to opravdu velmi líto," dodávají. 

Restaurace stála na tyrolské gastronomii, Ludwig Westermair je ostatně rodák z rakouského Kitzbühlu. Než se přestěhoval do Česka, jeho lahůdky ochutnaly i hollywoodské hvězdy, třeba Arnold Schwarzenegger nebo Hugh Grant.

Další podnik v řadě

V krátké době je to už druhý podnik proslavený v televizním kulinářském pořadu, který oznámil konec. K 1. říjnu zavřeli majitelé Hospůdky U Štěpána. Do Petrovic u Sušice návštěvníci jezdili patnáct let. "Hospůdku jsme se snažili udržet ze všech sil, bohužel jsme naráželi jen na odpor a sil na tento nekonečný boj již není dostatek," uvedli.

Emotivní vzkaz nechali svým fanouškům i provozovatelé končící restaurace Westy. "Překonali jsem závist, nepřejícnost i udavačství (…) a poprali jsme se i se situací tzv. pandemie," uvádějí ve dvoustránkovém prohlášení na svých sociálních sítích. Hostům také děkují za přízeň. Na následující stránce hosty upozorňují, že konec restaurace nemusí být zcela definitivní. "Naši činnost v tuto chvíli pouze na omezenou dobu přerušujeme, tzn. na dobu topné sezony." Provoz hodlají Westermairovi obnovit ve chvíli, kdy budou náklady znovu únosné. "Což ale nezáleží na nás samotných," uvádějí v rozloučení.

Mohlo by vás také zajímat: Zdeněk Pohlreich si připadá jako stážista (ukázka z pořadu Jak to bylo, šéfe?) 

Zdeněk Pohlreich si připadá jako stážista (ukázka z pořadu Jak to bylo, šéfe?) | Video: Aktuálně.cz / Prima FTV
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Americký úřad chce zablokovat převzetí Activision Blizzard Microsoftem

Americká Federální obchodní komise (FTC) podala žalobu, s jejíž pomocí se snaží zablokovat převzetí společnosti Activision Blizzard firmou Microsoft. Americký úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Transakce by podle něj mohla poškodit hospodářskou soutěž. Hloubkové vyšetřování fúze, která má být největším převzetím v herním odvětví, před měsícem zahájila ze stejného důvodu i Evropská komise. Microsoft se hodlá proti kroku FTC bránit u soudu.

Microsoft v lednu oznámil, že koupí za 68,7 miliardy dolarů (necelých 1,6 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Tato firma stojí například za hrami Call of Duty či Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu. Po dokončení transakce by Microsoft byl třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony. Právě Sony transakce silně kritizuje.

Prezident Microsoftu Brad Smith uvedl, že společnost se bude proti kroku FTC bránit u soudu. Úřad uvedl, že Microsoft už v minulosti koupil cenný herní obsah a využil toho k potlačení konkurence ostatních konzolí. Microsoft je známý zejména díky operačnímu systému Windows a herním konzolím Xbox.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Evropská centrální banka vyzvala k přepracování navrhovaných pravidel EU k omezení cen plynu

Navrhovaná pravidla Evropské unie k omezení růstu cen zemního plynu by mohla ohrozit finanční stabilitu v eurozóně a je zapotřebí je přepracovat. Uvedla to podle agentury Reuters Evropská centrální banka (ECB) ve svém oficiálním stanovisku. Varovala, že ačkoliv cílem pravidel je omezení mimořádných výkyvů cen plynu, jejich výsledkem by mohl být přesný opak.

Sjednotit pohled zatím rozdělených zemí Evropské unie na možné zavedení cenového stropu pro případ výrazného zdražení plynu se v těchto dnech pokouší české předsednictví bloku. Skupina zemí v čele s Německem stále dává najevo nesouhlas s jakýmkoli omezováním cen.

Podle diplomatů proto není vyloučeno, že se na mimořádném jednání ministrů energetiky příští úterý dohodu opět nepovede uzavřít. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová prohlásila, že podle jejího přesvědčení se do konce roku země na podobě stropu shodnou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy