Video: Jak na cyklostezce? Sluchátka si strčte do kapsy a počítejte i s auty, radí Lubor Tesař

Lubor Tesař
25. 4. 2017 12:45
Zdroj foto: Aktuálně.cz Zdroj foto: Aktuálně.cz
Cyklostezky mohou být nebezpečnější, než se zdají. Na co si na nich dát pozor? Zaměřil se na to nejnovější díl Cyklo impulsů s Luborem Tesařem. "Lidé mají tendenci vyrážet na cyklostezky se sluchátky v uších. Pro cyklisty a bruslaře to ale vůbec není dobrý nápad," upozorňuje několikanásobný mistr republiky.
Cyklo impulsy s Luborem Tesařem 3 | Video: Lubor Tesař

V nových Cyklo impulsech se dozvíte například to, jak si na kole správně nastavit výšku sedla, na co si dát na cyklostezce pozor a jak dát dalším cyklistům najevo, že se před vámi objevila nečekaná překážka. "Málokdo ví, že cyklostezky slouží zároveň i jako takzvané obslužné komunikace, takže tam můžete potkat i auto nebo traktor. Je potřeba s tím počítat," říká Lubor Tesař.

Cyklo impulsy jsou nový videopořad o cyklistice a věcech kolem ní, který pro čtenáře Aktuálně.cz připravuje několikanásobný mistr republiky v cyklistice Lubor Tesař. 

Předchozí díly najdete zde:

 

Právě se děje

před 55 minutami

Biden vyslal neoficiální americkou delegaci na Tchaj-wan, Čína reagovala varováním

Americký prezident Joe Biden vyslal na Tchaj-wan neoficiální delegaci na důkaz podpory ostrovu, jež pevninská Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii. Tři bývalí vysoce postavení politici dorazí na Tchaj-wan ve středu. Čína už v reakci na návštěvu Spojené státy varovala, aby respektovaly princip jedné Číny a chovaly se podle něj k Tchaj-wanu, píše agentura Reuters.

Členy delegace jsou demokrat Chris Dodd, senátor za Connecticut v letech 1981 až 2011 a dva bývalí náměstci ministrů zahraničí James Steinberg z Obamovy éry a Richard Armitage z vlády republikánského prezidenta George W. Bushe, upřesňuje AP. Na Bidenovu žádost se setkají s nejvyššími představiteli Tchaj-wanu, píše CNN. Ve čtvrtek ráno se setkají s prezidentkou Cchaj Jing-wen, uvádí Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Velká Británie stáhne z Afghánistánu většinu ze svých 750 vojáků

Británie stáhne z Afghánistánu téměř všechny ze svých 750 vojáků, kteří v zemi působí, napsal v úterý list The Times. Britské rozhodnutí přichází krátce po oznámení Spojených států, že američtí vojáci Afghánistán definitivně opustí do 11. září 2021. Pro Brity by podle informací The Times bylo obtížné v zemi zůstávat po odchodu amerických spojenců, protože obě vojska sdílejí základny i infrastrukturu.

Británie vypracovala plán na předání vedení akademie v Kábulu, kde její jednotky pomáhají cvičit afghánské vojáky. Nově ji bude spravovat místní vláda. Britští vojáci působí převážně v Kábulu v ochranných misích, například jako doprovod význačných osobností. Vojáci se postupně přesouvají na protiteroristické mise do Afriky i jinde ve světě.

"Samozřejmě, že tato hrozná válka musí jednoho dne skončit, ale škrty a útěk od našich afghánských partnerů na ně musí působit jako zrada," uvedl generálmajor Charlie Herbert, který byl do roku 2018 poradcem NATO pro afghánskou policii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy