reklama
 
 

Velký test elektrokol. I levnější kola dopadla výborně. Měla nejlepší dojezd na jedno nabití

23. 6. 2017 9:03
Tak rozsáhlý a metodicky propracovaný test elektrokol ještě v Česku nevznikl. Na pomyslnou startovní čáru se ve třech kategoriích postavilo osmnáct modelů v cenovém rozpětí od 29 tisíc až po 150 tisíc korun. Výsledek byl z pohledu člověka, který uvažuje o koupi elektrokola, velmi pozitivní. Žádný z testovaných modelů v testu nepropadl a ta levnější navíc předvedla i největší dojezd na jedno nabití baterie.

Elektrokola jsou pro cyklisty ve světě i v České republice stále atraktivnější, jejich prodeje výrazně rostou. Cyklistická rubrika Aktuálně.cz proto společně s vydavatelstvím V-Press uspořádala velký test celkem 18 elektrokol.

V testu byla kola ze tří kategorií. Městská a krosová, horská s přední odpruženou vidlicí a horská celoodpružená. Šlo o značková kola od známých výrobců, kteří jsou s to zajistit kvalitu svých výrobků. Testovali jsme modely v širokém cenovém rozsahu: od těch levnějších (kolem 30 tisíc korun) až po ta prémiová (s cenou kolem 100 tisíc korun i vyšší).

Kola se mezi sebou velmi lišila, ale nebyl mezi nimi žádný model, který by propadl. Velmi dobře navíc dopadla i ta levnější kola – krosový Apache Matto E5 (33 990 Kč) dokonce ujel na jedno nabití baterie nejvíce kilometrů ve své kategorii a podobně dobře se vedlo i jeho horskému sourozenci – modelu Apache Hawk MX, který z pohledu dojezdu také vyhrál nad svými konkurenty.

V celkovém hodnocení testerů pak dominovaly značky Specialized (1. místo v krosových kolech a 2. místo v kategorii MTB full) a Trek (1. místo MTB full a 2. místo MTB hardtail).

Technické i organizační zázemí pro test poskytla firma Ekolo.cz, jejíž odborníci se také podíleli na hodnocení ergonomických vlastností kol.

Velký článek o testování a rozbor výsledků s fotogalerií najdete zde

O tom, podle jaké metodiky se test dělal, si přečtěte zde

autoři: Aktuálně.cz, Tomáš Kunc | 23. 6. 2017 9:03

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama