Začal For Bikes, největší cyklistický veletrh v Česku. Proč si ho nenechat ujít?

Lubor Tesař
29. 3. 2017 12:38
Od pátku do neděle se v pražských Letňanech odehraje největší cyklistický veletrh na území České republiky. For Bikes se stal již tradičním otevřením cyklistické sezony a každoročně inspiruje tisíce návštěvníků k prohlídce nejnovějších trendů v oblasti kol a všech možných doplňků.
Na letošním veletrhu For Bikes uvidíte i toto elektrokolo se sajdkárou.
Na letošním veletrhu For Bikes uvidíte i toto elektrokolo se sajdkárou. | Foto: Aktuálně.cz

V pěti obrovských halách mezi stovkami stánků najdeme nejen většinu zavedených značek kol a koloběžek, ale můžeme si vybrat (a za veletržní ceny také nakoupit) i veškeré oblečení a speciální obuv na kola. Bude zde také široký výběr cyklistických přileb, reflexních prvků a osvětlení - od základních "blikaček" až po halogenové světlomety za několik tisíc korun.

Na veletrhu si můžete samozřejmě pořídit i veškeré nářadí nezbytné k opravě vašeho bicyklu a další komponenty, jako jsou například ráfky, pláště, duše či blatníky.

Rodiče ocení nejen hromadu dětských kol, ale i různé sedačky a vozíky pro své ratolesti. Na své si zde určitě přijdou i dámy díky variantám kol a oblečení připravených speciálně pro ně.

Velmi výrazným trendem poslední doby je nástup elektrokol a bude to vidět i na For Bikes, kde návštěvníci najdou celou jednu halu doslova nabitou nejrůznějšími koly s elektrickým pohonem. A nabíjet se zde bude neustále, poněvadž má každý možnost si většinu elektrokol vyzkoušet na přichystané dráze, kde nechybí ani nezbytné stoupání.

Ovšem totéž se dá říci i o horských kolech, kterých bude připraveno k vyzkoušení více než sedmdesát. A zkrátka nepřijdou ani děti, které mohou ukázat zručnost na "svém" okruhu.

Rozhovor Lubora Tesaře o veletrhu najdete i v prvním díle videoseriálu Cyklo impulsy. | Video: Lubor Tesař

Pro ty nejaktivnější je možnost přihlásit se na start veřejného závodu horských kol, který se koná v neděli. Ti, kdo nechtějí závodit, případně si jen ještě netroufají, mohou zhlédnout řadu exhibičních vystoupení.

Akce For Bikes 2017
Kde Výstaviště Praha Letňany - PVA Expo Praha
Kdy 31. března až 2. dubna
Vstupné 200 Kč, děti do 12 let zdarma (parkovné 150 Kč)
 

Právě se děje

Další zprávy