Uherské Hradiště má veřejnou cyklopumpu. A možná jich bude přibývat

ČTK ČTK
23. 11. 2016 18:08
Cyklisté mohou v Uherském Hradišti využít první veřejnou cyklopumpu, u které si lze dofoukat kola. Pokud bude o službu zájem, objeví se cyklopumpy i na dalších místech, řekl místostarosta Zdeněk Procházka.
V Uherském Hradišti si mohou cyklisté dofoukat kolo u veřejné cyklopumpy (ilustrační foto).
V Uherském Hradišti si mohou cyklisté dofoukat kolo u veřejné cyklopumpy (ilustrační foto). | Foto: Shutterstock

Konstrukce cyklopumpy v Uherském Hradišti je zabudovaná do země a nedá se odnést. Je na ní logo města a nápis „pro cyklistovu duši“. Včetně instalace pumpa přišla na 35 tisíc korun.

Pokud jste se s něčím podobným ještě nesetkali, tak podobných zařízení už je v České republice více. Radnice se podle Procházky nechala inspirovat jinými městy.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy