Uherské Hradiště má veřejnou cyklopumpu. A možná jich bude přibývat

ČTK ČTK
23. 11. 2016 18:08
Cyklisté mohou v Uherském Hradišti využít první veřejnou cyklopumpu, u které si lze dofoukat kola. Pokud bude o službu zájem, objeví se cyklopumpy i na dalších místech, řekl místostarosta Zdeněk Procházka.
V Uherském Hradišti si mohou cyklisté dofoukat kolo u veřejné cyklopumpy (ilustrační foto).
V Uherském Hradišti si mohou cyklisté dofoukat kolo u veřejné cyklopumpy (ilustrační foto). | Foto: Shutterstock

Konstrukce cyklopumpy v Uherském Hradišti je zabudovaná do země a nedá se odnést. Je na ní logo města a nápis „pro cyklistovu duši“. Včetně instalace pumpa přišla na 35 tisíc korun.

Pokud jste se s něčím podobným ještě nesetkali, tak podobných zařízení už je v České republice více. Radnice se podle Procházky nechala inspirovat jinými městy.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy