Drsný závod napříč Ruskem. Trasu z Moskvy do Vladivostoku zvládli jen tři cyklisté

Očima fotografů: úžasné snímky pořídili Denis Klero, Voloďa Voronin a Pavel Suchorukov.
Závod přes Rusko samozřejmě přináší těžké klimatické podmínky. Na snímku jsou (zleva) Pierre Bischoff, Marcelo Florentino Soares a Aske Soeby během čtvrté etapy Perm - Jekatěrinburg.
Pátá etapa Jekatěrinburg - Ťjumeň.
Snímek ze stejné etapy jako ten předchozí.
Etapy byly velmi dlouhé, jezdci tedy museli závodit i za tmy. Snímek je ze sedmé etapy Omsk - Novosibirsk.
Foto: Red Bull Content Pool, Denis Klero
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
19. 8. 2017 9:03
Odstartovali v Moskvě, cíl byl ve Vladivostoku. Čekalo je přes devět tisíc kilometrů. Zvládli to jen tři. Pojďte se podívat na jeden z nejdrsnějších cyklistických závodů světa: Red Bull Trans-Siberian Extreme Race.

Bývalý profesionální cyklista Alexej Ščebelin se stal vítězem extrémního cyklistického závodu Red Bull Trans-Siberian Extreme, který nakonec dokončili jen tři jezdci. Za Ščebelinem skončil Pierre Bischoff z Německa a Florentino Marcelo Soares z Brazílie.

Na start závodu v Moskvě se 18. července postavilo osm mužů a dvě ženy. Bylo před nimi 14 etap, 9 211 kilometrů. Cíl byl 10. srpna ve Vladivostoku. Ve stoupáních během závodu na jezdce čekalo také 79 tisíc výškových metrů, které museli zdolat. Navíc museli dodržet nebo překonat předepsaný minimální rychlostní průměr 21 km/h.

Nejkratší etapa měřila 310 kilometrů, ta nejdelší (z Čity do Svobodného) se táhla 1386 km a nejlepší jezdec na její zvládnutí potřeboval více než 52 hodin.

V rámci závodu cyklisté projeli sedmi časovými zónami a vítěz Ščebelin strávil v sedle celkem 312 hodin 16 minut a 58 sekund. Mimochodem - je to zhruba čtyřikrát více, než strávil na kole Chris Froome během letošní Tour de France. Etapy byly extrémní, ta nejdelší měřila 1386 kilometrů. 

Závodníci během každého dne spotřebovali zhruba 10 tisíc až 15 tisíc kalorií. Pořadatelé tento energetický výdej přirovnávají třeba k 50 cheeseburgerům, které byste museli sníst, abyste energii doplnili. Vypili také v průměru 7 až 12 litrů tekutin denně.

Během závodu to vypadalo, že první ženou, která ho dokončí, se stane Gervais Dubinová. Má za sebou úžasný životní příběh - přežila rakovinu. Nakonec však musela vzdát. "Kdybych měla silnější vůli, asi bych v závodě vydržela déle. Myslím, že až 90 procent výsledku zde dělá vůle," svěřila se deníku The New York Times.
 

 

Právě se děje

před 32 minutami

Primátor Pardubic skončil v dozorčí radě hokejového Dynama

Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) rezignoval na funkci v dozorčí radě hokejového Dynama. Místo něj bude nejspíš pozici zastávat bývalý hráč a trenér Josef Paleček. Primátorova funkce byla dočasná, chtěl dovést extraligový klub k prodeji, uvedl klub ANO v tiskové zprávě.

"Věřím, že na mimořádném jednání zastupitelstva 9. června potvrdíme hlasováním, že společnost Petra Dědka se stane majoritním vlastníkem pardubického hokejového klubu. Svou roli v dozorčí radě jsem vnímal jako dočasnou," řekl Charvát. Palečka, kterého hnutí ANO do rady nominovalo, označil jako veřejností respektovaného odborníka.

Pardubice nedávno poskytly exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. O vstup do extraligového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice Vladimír Pitter, který zastupoval sdružení podnikatelů. V polovině května také zastupitelé schválili očištění HC Dynamo od dluhů, jeho kumulovaná ztráta činila 54,7 milionů korun.

před 59 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy