Soutěž: Vyhrajte cyklistický dres v barvách stáje Dimension Data, která bojuje na Tour de France

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
18. 7. 2017 13:06
Chcete vyhrát cyklistický dres v barvách stáje Dimension Data, která startuje na Tour de France a k jejím hvězdám patří třeba sympatický bojovník Edvald Boasson Hagen? Máte možnost - v soutěži, kterou pro vás připravila firma Dimension Data společně s Aktuálně.cz.
Tým Dimension Data
Tým Dimension Data | Foto: Damian Murphy, Dimension Data

Stačí správně odpovědět na obě otázky a co nejpřesněji si tipnout, kolik lidí se soutěže zúčastní. Čtyři výherci pak získají dres v týmových barvách stáje Dimension Data for Qhubeka - a to ve velikosti, kterou si sami vyberou.

Soutěž potrvá do neděle 22. července (přesně do 20.00), což je den, kdy se jezdci v Paříži rozloučí s Tour de France. 

Soutěžní otázky:

Soutěž skončila. Odpovídat již není možné. V pondělí 24. 7. oslovíme mailem vítěze.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy