Sbírka 87 kol herce Robina Williamse je na prodej. Prohlédněte si exkluzivní ukázku

Exkluzivně: šest nejzajímavějších kol ze sbírky herce Robina Williamse, která jde nyní do dražby
Herec Robin Williams, známý například rolí v komedii Táta v sukni, zemřel před dvěma lety. Zůstala po něm velká sbírka kol, která jde nyní do dobročinné dražby.
Aukční síň Paddle8 vybrala pro čtenáře Aktuálně.cz šest nejlepších kol ze sbírky. 
Toto je Colnago Master Pista La Carrera Futura 2000 s ocelovým rámem a pevným převodem. Vyrobilo se jich prý jen 38. Očekávaná cena je 10 až 15 tisíc dolarů (tedy mezi 250 až 360 tisíci Kč).
Trek Madone, limitovaná edice Discovery Channel Diamond 7. Jde o repliku karbonového kola, na němž jel Lance Armstrong svou sedmou Tour de France. Štítek vepředu je osázen diamanty. Kolo má sadu Shimano Dura Ace. Cena 10 až 15 tisíc dolarů.
Fondriest TF2 Carbon, opět s nejlepší sadou součástek od Shimana, tedy řadou Dura Ace.
Foto: Paddle8.com
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
15. 10. 2016 7:10
Mnoho hollywoodských herců má v garáži desítky drahých aut. Herec Robin Williams, známý třeba z komedie Táta v sukni, měl jinou vášeň. Sbíral bicykly. A jeho 87 kol teď jde do dobročinné dražby. Aukční síň Paddle8 poskytla Aktuálně.cz exkluzivní ukázku z dražené sbírky.

Ve Williamsově kolekci jsou nádherná kola, třeba žlutý karbonový speciál Zipp 2001 z roku 1990. Podle propozic aukční síně jde o jeden z nejrychlejších časovkářských bicyklů, které kdy byly vyrobeny.

Snímek Robina Williamse s tímto modelem využila aukční síň k propagaci aukce na Instagramu. Celou sbírku hollywoodského herce si můžete prohlédnout na stránkách Paddle8.

Robin Williams, který byl nadšeným cyklistou, zemřel v roce 2014. Jeho smrt pravděpodobně souvisela s těžkými depresemi, které tento komik a držitel Oscara prožíval. Bicykly do dobročinné akce, jejíž výtěžek je určen postiženým dětem, věnovala Williamsova rodina.

Williams kola miloval, v jeho sbírce jich bylo mnoho vyrobeno na zakázku, jiná si zase koupil naprosto spontánně, když se mu prostě někde v obchodě zalíbila. “Obdivoval bicykly jako designové objekty i jako divy techniky, rád o nich diskutoval s podobně zaměřenými nadšenci, ale ještě raději si oblékl barevný dres a vyrážel na několikahodinové projížďky,” píše aukční síň Paddle8 v textu, kterým doprovází aukci.

Aukce, které se lze účastnit i po internetu, už byla zahájena a poběží do 25. října.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Růžička bude opět hrát pod svým otcem, ze Sparty míří do Hradce

Hokejový útočník Vladimír Růžička zamířil po odchodu z týmu pražské Sparty do Hradce Králové. Bude tak opět hrát pod vedením svého otce Vladimíra, který se stal začátkem dubna hlavním vládcem střídačky Východočechů. Jednatřicetiletý Růžička uzavřel s Mountfieldem dvouletou smlouvu.

Zkušený útočník posílil ambiciózní klub krátce poté, co byl oznámen odchod jednoho z ofenzivních tahounů v minulé sezoně Matěje Chalupy. Jednadvacetiletý hráč uzavřel v NHL dvouletý kontrakt s Chicagem.

"Již delší dobu jsme sháněli kreativního centra, který by nám pomohl zlepšit přesilové hry, byl silný na puku, úspěšný na vhazování a samozřejmě uměl dát gól. To vše Vláďa splňuje. Slibujeme si od něj především zlepšení přesilových her a produktivity," uvedl pro web královéhradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

před 25 minutami

Kladivář Hájek se blýskl nejlepším českým výkonem od roku 2016

Kladivář Patrik Hájek předvedl na víkendovém mítinku v Kolíně nejlepší český výkon za poslední čtyři roky. Jednadvacetiletý vrhač Dukly Praha zvítězil na Memoriálu Josefa Hájka hodem dlouhým 72,02 metru. Aktuální český vicemistr si zlepšil osobní rekord téměř o pět metrů a zařadil se na desáté místo v historických domácích tabulkách. Dál hodil naposledy v roce 2016 někdejší bronzový medailista z mistrovství světa Lukáš Melich (75,97).

Dnes začne atletická sezona naplno velkolepým projektem českého svazu "Spolu na startu". Závodit se bude na 173 stadionech po celé zemi. V Kladně, Plzni a právě Kolíně budou na startu reprezentanti

Další zprávy