reklama
 
 

Sbírka 87 kol herce Robina Williamse je na prodej. Prohlédněte si exkluzivní ukázku

15. 10. 2016 7:10
Mnoho hollywoodských herců má v garáži desítky drahých aut. Herec Robin Williams, známý třeba z komedie Táta v sukni, měl jinou vášeň. Sbíral bicykly. A jeho 87 kol teď jde do dobročinné dražby. Aukční síň Paddle8 poskytla Aktuálně.cz exkluzivní ukázku z dražené sbírky.

Ve Williamsově kolekci jsou nádherná kola, třeba žlutý karbonový speciál Zipp 2001 z roku 1990. Podle propozic aukční síně jde o jeden z nejrychlejších časovkářských bicyklů, které kdy byly vyrobeny.

Snímek Robina Williamse s tímto modelem využila aukční síň k propagaci aukce na Instagramu. Celou sbírku hollywoodského herce si můžete prohlédnout na stránkách Paddle8.

Robin Williams, který byl nadšeným cyklistou, zemřel v roce 2014. Jeho smrt pravděpodobně souvisela s těžkými depresemi, které tento komik a držitel Oscara prožíval. Bicykly do dobročinné akce, jejíž výtěžek je určen postiženým dětem, věnovala Williamsova rodina.

Williams kola miloval, v jeho sbírce jich bylo mnoho vyrobeno na zakázku, jiná si zase koupil naprosto spontánně, když se mu prostě někde v obchodě zalíbila. “Obdivoval bicykly jako designové objekty i jako divy techniky, rád o nich diskutoval s podobně zaměřenými nadšenci, ale ještě raději si oblékl barevný dres a vyrážel na několikahodinové projížďky,” píše aukční síň Paddle8 v textu, kterým doprovází aukci.

Aukce, které se lze účastnit i po internetu, už byla zahájena a poběží do 25. října.

autor: Tomáš Vocelka | 15. 10. 2016 7:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama