Pohled do zákulisí Tour de France: podívejte se do pelotonu očima závodníků týmu Cofidis

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
23. 7. 2017 10:31
Zajímá vás, jak to vypadá v pelotonu Tour de France? Díky francouzskému týmu Cofidis se můžete podívat na vlastní oči. Poskytl Aktuálně.cz záběry z kamer přímo na kolech závodníků. Uvidíte okamžiky těsně po startu, občerstvování, to jak se cyklisté během etapy spolu baví a i to, jak je nepříjemná jízda v dešti.
Pohled do zákulisí Tour: peloton očima jezdců týmu Cofidis | Video: Cofidis

Team Cofidis patří mezi tradiční francouzské cyklistické stáje a pravidelné účastníky Tour de France. Poprvé se cyklisté Cofidisu zúčastnili Tour v roce 1997 a od té doby nechyběli na startu ani jednoho ročníku. Cofidis si v historii Tour připsal celkem 10 etapových vavřínů, na vítěze etapy ve slavném francouzském závodě ale tým čeká již přes deset let.

Poslední úspěch zaznamenal Sylvain Chavanel v roce 2008. Mezi další známé tváře, které v minulosti závodily v barvách Cofidisu, patří David Millar a Stuart O’Grady. Současným lídrem týmu je francouzský spurtér Nacer Bouhanni. V horách pak bývá nejvíce vidět Dani Navarro, bývalý dlouholetý pomocník Alberta Contadora.

před 18 minutami

Nehoda tří nákladních aut ráno uzavřela dálnici D48 na Karvinsku

Nehoda tří nákladních aut uzavřela ráno na Karvinsku dálnici D48 ve směru na Český Těšín. Policie zatím nemá informace o tom, že by na místě byli zranění, řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Auta se podle Jirouškové srazila krátce po 05:30, o uzavření dálnice na 69. kilometru informovalo Národní dopravní informační centrum před 06:30. Doprava je podle něj odkloněna na 62. kilometru u Tošanovic, auta se mohou vracet zpět na exitu 70.

před 50 minutami

Ottawa vyhrála v NHL venku po téměř dvou měsících

Hokejisté Ottawy zvítězili v úterním utkání NHL na ledě Buffala 5:2 a venku si připsali výhru poprvé od 4. prosince. Rozdílový gól dali při vyloučení domácího hráče Michaela Frolíka. Calgary, jehož brankář David Rittich zůstal po vystoupení na Utkání hvězd na střídačce, podlehlo doma St. Louis 4:5 po samostatných nájezdech.

Ottawa vstupovala do utkání s nejhorším využitím přesilových her v této sezoně NHL, ale v Buffalu jí početní výhody vycházely. Z této herní situace se ujala vedení 1:0, 2:1 a ve 49. minutě potrestal faul a hrubost Frolíka za stavu 2:2 Mike Reilly. Kanadský klub, který venku prohrál v předchozích sedmi zápasech, stvrdil výhru dvěma zásahy v závěrečné powerplay. Domácím se deset minut před koncem zranil gólman Linus Ullmark.

Vedení se v Calgary několikrát překlopilo ze strany na stranu. St. Louis dalo rychle první gól utkání, ale v 16. minutě už prohrávalo, protože domácí využili dvě přesilové hry. Obhájce titulu ale kontroval ještě v první třetině dvěma zásahy.

Kanadskému klubu patřilo prostřední dějství a skóre opět otočilo i díky Seanu Monahanovu, který se v zápase trefil dvakrát. Hosté ale v úvodní minutě třetí třetiny vyrovnali a v rozstřelu bylo hotovo už po druhé sérii. Rozhodující nájezd proměnil David Perron.