Pohled do zákulisí Tour de France: podívejte se do pelotonu očima závodníků týmu Cofidis

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
23. 7. 2017 10:31
Zajímá vás, jak to vypadá v pelotonu Tour de France? Díky francouzskému týmu Cofidis se můžete podívat na vlastní oči. Poskytl Aktuálně.cz záběry z kamer přímo na kolech závodníků. Uvidíte okamžiky těsně po startu, občerstvování, to jak se cyklisté během etapy spolu baví a i to, jak je nepříjemná jízda v dešti.
Pohled do zákulisí Tour: peloton očima jezdců týmu Cofidis | Video: Cofidis

Team Cofidis patří mezi tradiční francouzské cyklistické stáje a pravidelné účastníky Tour de France. Poprvé se cyklisté Cofidisu zúčastnili Tour v roce 1997 a od té doby nechyběli na startu ani jednoho ročníku. Cofidis si v historii Tour připsal celkem 10 etapových vavřínů, na vítěze etapy ve slavném francouzském závodě ale tým čeká již přes deset let.

Poslední úspěch zaznamenal Sylvain Chavanel v roce 2008. Mezi další známé tváře, které v minulosti závodily v barvách Cofidisu, patří David Millar a Stuart O’Grady. Současným lídrem týmu je francouzský spurtér Nacer Bouhanni. V horách pak bývá nejvíce vidět Dani Navarro, bývalý dlouholetý pomocník Alberta Contadora.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Členové představenstva Key Ivestment půjdou na čtyři a pět let do vězení

Bývalí členové představenstva investiční společnosti Key Investments (KI) Daniel Brzkovský a Klára Fenstererová půjdou na pět a čtyři roky do vězení. Tresty jim v pondělí potvrdil odvolací soud. Někdejší manažer firmy v letech 2004 až 2011 podle soudu vědomě nakupoval vysoce rizikové cenné papíry, které nebyly veřejně obchodovatelné a po krachu firmy KI byly bezcenné. Žena na společnost nedostatečně dohlížela. Dvojice způsobila klientům škodu v řádu stamilionů korun.

Odvolací senát uznal bývalé členy představenstva KI vinnými z porušení povinnosti při správě cizího majetku a z porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Oba vinu odmítají. Brzkovský dnes novinářům řekl, že pouze udělal špatná obchodní rozhodnutí. "Těch pochybení tam byla celá řada, ale žádná z nich nedosáhla úrovně trestného činu," prohlásil. Dodal, že činy rozhodně nespáchal úmyslně.

Čtyřleté vězení pro Fenstererovou pak Brzkovský označil vzhledem k tomu, že má dvě děti, za likvidační. Žena podle něj sehrála v případu podobnou úlohu jako manažerka Alena Šťastná, kterou prvoinstanční soud zprostil obžaloby. Státní zastupitelství se proti tomu neodvolalo, a její osvobození tak již nabylo právní moci. Fenstererová se odvolacího řízení nezúčastnila, požádala o konání v nepřítomnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy