Pohled do zákulisí Tour de France: podívejte se do pelotonu očima závodníků týmu Cofidis

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
23. 7. 2017 10:31
Zajímá vás, jak to vypadá v pelotonu Tour de France? Díky francouzskému týmu Cofidis se můžete podívat na vlastní oči. Poskytl Aktuálně.cz záběry z kamer přímo na kolech závodníků. Uvidíte okamžiky těsně po startu, občerstvování, to jak se cyklisté během etapy spolu baví a i to, jak je nepříjemná jízda v dešti.
Pohled do zákulisí Tour: peloton očima jezdců týmu Cofidis | Video: Cofidis

Team Cofidis patří mezi tradiční francouzské cyklistické stáje a pravidelné účastníky Tour de France. Poprvé se cyklisté Cofidisu zúčastnili Tour v roce 1997 a od té doby nechyběli na startu ani jednoho ročníku. Cofidis si v historii Tour připsal celkem 10 etapových vavřínů, na vítěze etapy ve slavném francouzském závodě ale tým čeká již přes deset let.

Poslední úspěch zaznamenal Sylvain Chavanel v roce 2008. Mezi další známé tváře, které v minulosti závodily v barvách Cofidisu, patří David Millar a Stuart O’Grady. Současným lídrem týmu je francouzský spurtér Nacer Bouhanni. V horách pak bývá nejvíce vidět Dani Navarro, bývalý dlouholetý pomocník Alberta Contadora.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Fotbalisty Opavy převzal trenér Balcárek

Fotbalisty Opavy převzal trenér Jiří Balcárek. U posledního celku prvoligové tabulky zároveň skončil asistent Josef Dvorník, který tým dočasně vedl společně se sportovním manažerem Aloisem Grussmannem. Slezský klub o tom informoval na svém webu.

Balcárek přišel do Opavy z druholigových Vítkovic, kde se vyvázal ze smlouvy. Šestačtyřicetiletého kouče čeká premiéra v nejvyšší soutěži, za sebou má angažmá v druholigovém Znojmě nebo třetiligovém Uničově.

Opavští v první lize čekají na vítězství už 14 zápasů od červencového druhého kola a 490 minut v domácí soutěži nedali gól. V dosavadních 16 kolech Slezané získali 10 bodů, naposledy v sobotu remizovali 0:0 v Příbrami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy