Obrazem: Alegorické vozy a sličné hostesky, reklamní karavana baví diváky Tour de France

Reklamní karavana jezdí s Tour de France už od roku 1930. Vždy dvě hodiny před začátkem závodu projíždí celou etapu a baví nedočkavé fanoušky.
Jen málokde se reklama setkává s tak vřelým přijetím, jako u lidí, kteří pozorují slavnou karavanu na Tour de France. Diváci občas i skandují jména firem a neváhají si přátelsky plácnout s lidmi v koloně.
Moře, pláž a palmy můžete najít i v Pyrenejích, ve výšce kolem 2 200 metrů. Mimochodem, v reklamní karavaně jede celkem 170 vozů a v nich zhruba 600 lidí.
Do příjezdu opravdových cyklistů to bude trvat ještě dlouhé dvě hodiny, tak se podívejte na tohoto umělého, ale zato v nadživotní velikosti.
Na Tour de France jezdí i kajaky (přišroubované na střeše reklamního auta). Té paní ale není co závidět, cestovat v tom takových 190 kilometrů asi není žádný med.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka
24. 7. 2016 13:20
Reklamní karavana jezdí s Tour de France už od roku 1930. Vždy dvě hodiny před začátkem závodu projíždí celou etapu a baví nedočkavé fanoušky. Některé hostesky diváky občerstvují, jiní hází do davu reklamní předměty. Podívejte se na letošní alegorické vozy.
 

Právě se děje

Další zprávy