Obrazem: Alegorické vozy a sličné hostesky, reklamní karavana baví diváky Tour de France

Reklamní karavana jezdí s Tour de France už od roku 1930. Vždy dvě hodiny před začátkem závodu projíždí celou etapu a baví nedočkavé fanoušky.
Jen málokde se reklama setkává s tak vřelým přijetím, jako u lidí, kteří pozorují slavnou karavanu na Tour de France. Diváci občas i skandují jména firem a neváhají si přátelsky plácnout s lidmi v koloně.
Moře, pláž a palmy můžete najít i v Pyrenejích, ve výšce kolem 2 200 metrů. Mimochodem, v reklamní karavaně jede celkem 170 vozů a v nich zhruba 600 lidí.
Do příjezdu opravdových cyklistů to bude trvat ještě dlouhé dvě hodiny, tak se podívejte na tohoto umělého, ale zato v nadživotní velikosti.
Na Tour de France jezdí i kajaky (přišroubované na střeše reklamního auta). Té paní ale není co závidět, cestovat v tom takových 190 kilometrů asi není žádný med.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka
24. 7. 2016 13:20
Reklamní karavana jezdí s Tour de France už od roku 1930. Vždy dvě hodiny před začátkem závodu projíždí celou etapu a baví nedočkavé fanoušky. Některé hostesky diváky občerstvují, jiní hází do davu reklamní předměty. Podívejte se na letošní alegorické vozy.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy