20 nejhezčích kol roku z veletrhů For Bikes a Eurobike. Plus jedno odrážedlo navíc

Od amerického Treku po české Favority.
Mezi nejhezčí kola, na která bylo možné letos narazit na cyklistických výstavách a veletrzích, patřila bezesporu i produkce znovuzrozené české značky Favorit. Na snímku je městský sportovní model Bigboss na pražské výstavě For Bikes.
Ručně vyráběný Bigboss zaujme designem i tím, že má místo řetězu ozubený řemen a řazení skryté v náboji zadního kola.
Americký Cannondale se přidal k vlně výrobců, kteří nabízejí kola stojící svým designem někde na hranici mezi silničním a horským bicyklem. U modelu Slate Force CX1 samozřejmě zachoval svou typickou jednonohou odpruženou vidlici...
... a přidal krásně řešené detaily. Snímky jsou z veletrhu Eurobike v německém Friedrichshafenu.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
30. 12. 2016 9:05
Na jedné straně supermoderní design, karbon, elektronika, elektromotory. Na druhé straně spousta retro modelů, které jako by se snažily tu technickou revoluci vyvážit. Pojďte se podívat na nejzajímavější modely kol, které se letos objevily na veletrzích.

Vybírat to nejzajímavější nebo nejhezčí je vždy velmi subjektivní. Přesto jsme se pokusili o výběr dvaceti kol, která nás letos nejvíce zaujala na cyklistických veletrzích – ať už designem nebo technickým řešením. A velmi příjemné je, že mezi velkými světovými výrobci a specializovanými dílnami, které se zaměřují na drahá, designová ručně vyráběná kola, se neztrácejí ani české firmy.

Ve výběru najdete v podstatě všechno od městských skládaček až po špičkové silniční speciály používané profesionálními cyklistickými týmy. Pojďte se podívat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 33 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy