20 nejhezčích kol roku z veletrhů For Bikes a Eurobike. Plus jedno odrážedlo navíc

Od amerického Treku po české Favority.
Mezi nejhezčí kola, na která bylo možné letos narazit na cyklistických výstavách a veletrzích, patřila bezesporu i produkce znovuzrozené české značky Favorit. Na snímku je městský sportovní model Bigboss na pražské výstavě For Bikes.
Ručně vyráběný Bigboss zaujme designem i tím, že má místo řetězu ozubený řemen a řazení skryté v náboji zadního kola.
Americký Cannondale se přidal k vlně výrobců, kteří nabízejí kola stojící svým designem někde na hranici mezi silničním a horským bicyklem. U modelu Slate Force CX1 samozřejmě zachoval svou typickou jednonohou odpruženou vidlici...
... a přidal krásně řešené detaily. Snímky jsou z veletrhu Eurobike v německém Friedrichshafenu.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
30. 12. 2016 9:05
Na jedné straně supermoderní design, karbon, elektronika, elektromotory. Na druhé straně spousta retro modelů, které jako by se snažily tu technickou revoluci vyvážit. Pojďte se podívat na nejzajímavější modely kol, které se letos objevily na veletrzích.

Vybírat to nejzajímavější nebo nejhezčí je vždy velmi subjektivní. Přesto jsme se pokusili o výběr dvaceti kol, která nás letos nejvíce zaujala na cyklistických veletrzích – ať už designem nebo technickým řešením. A velmi příjemné je, že mezi velkými světovými výrobci a specializovanými dílnami, které se zaměřují na drahá, designová ručně vyráběná kola, se neztrácejí ani české firmy.

Ve výběru najdete v podstatě všechno od městských skládaček až po špičkové silniční speciály používané profesionálními cyklistickými týmy. Pojďte se podívat.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Huawei chce vyrábět elektromobily, první modely může představit už letos

Čínská technologická společnost Huawei Technologies plánuje výrobu elektromobilů pod svou vlastní značkou. Některé modely by mohla představit už v letošním roce, uvedla v pátek s odvoláním na informované zdroje agentura Reuters. Firma už podle zdrojů jedná se státní společností Changan Automobile a dalšími automobilkami o využití jejich továren pro výrobu svých elektromobilů. Huawei je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě, kvůli sankcím ze strany Spojených států ale v poslední době expanduje do nových odvětví.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Dívka, která v 15 letech odešla za Islámským státem, se nesmí vrátit do Británie, rozhodl soud

Britský nejvyšší soud rozhodl, že Shamima Begumová, která v 15 letech odešla za tzv. Islámským státem do Sýrie, se nesmí vrátit do Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy