reklama
 
 

Moustache Samedi 28: dojezd 37,6 km, celkové hodnocení 93 %

1. 1. 2017 16:42
VERDIKT: Pokud má toto kolo ve svém mottu svobodu, tak jde především o svobodu v rozhodování kam a jak jet. Univerzálnost, lehkost, spolehlivost - a estetika především.

Hodnocení kola v jednotlivých parametrech

(Nejlepší známka je 5, nejhorší 0)

Jak si představit typického Francouze a typickou Francouzku, alespoň z dob minulých? Hráč pétanque má knír a žena nesoucí čerstvé bagety je elegantně oblečená. A vida, jsou tu hned dva poznávací znaky značky: Moustache znamená francouzsky "knír" a kolům nelze upřít velkou dávku šarmu.

Firma vznikla v roce 2010 a jejím mottem se stalo heslo "sedni na kolo, auto nech doma". Zakladatelé od počátku věřili elektrokolům, takže v portfoliu nabídky nenaleznete kolo, které by se spokojilo pouze lidskou silou.

Ať jde o elektrokola městská, treková či horská v provedení s pevným nebo odpruženým rámem, vždy je na nich něco, co mezi ostatní produkcí upoutá. U Samedi ("sobota") je to nevšední rám a nadčasové pojetí designu.

Jak to viděli testovací jezdci

 • Tomáš (51, hobby cyklista): Motor příjemně pomáhal, potěšilo mě, že v momentě, kdy jsem přestal šlapat, motor nebrzdil, což řada ostatních kol dělá. Podle mne je to spíše kolo do města než terénu. Hodně vzpřímený posed, motor a pomoc se mi zdály z testovaných krosů nejlepší.

 • Ilona (33, hobby cyklistka): Příjemně pomáhal jak na rovině, tak i v lehčím terénu, kterým jsme jeli. Řídítka nejsou široká, ale i přesto se snadno ovládalo.

 • Jana (48, hobby cyklistka): Příjemné, lehce ovladatelné, dávkování síly je plynulé na všech převodových stupních. Pokud nešlapete, motor nebrzdí.

 • Eda (47, redaktor časopisu Velo): Klame tělem, vypadá jako kolo na nákupy, ale snadno se ovládá, má příjemný projev motoru, plynulý záběr, nebrzdí v momentu, kdy se přestane šlapat. Bylo možno reagovat bezpečně na nerovnosti, obrubníky, kořeny, motor vás na ně "neposlal" díky doběhu. Při rozjezdu na těžší převod reagoval o malinko pomaleji, než bych čekal.

 • Martin (49, bývalý cyklokrosař): Velmi pěkné zpracovaný rám, design, pěkná barva. Vysoko posazená řídítka, kratší posed - tuhé, kompaktní, lehce ovladatelné kolo, nekroutí se, nic nedrnčí. Bosch je v pohodě, menší baterka znamená menší dojezd, není to kolo na sport, ale na pohodu.

Technické parametry a cena

Rám alu, aeronautical
Vidlice Suntour NEX, 63 mm
Kliky alu, 17 z.
Řazení Shimano Altus
Kazeta Shimano Altus, 11-34 Z., 9 rychl.
Brzdy hydraulické, kotoučové Shimano M315, 160/160 MM
Ráfky Alex EN24 28"
Pláště Kenda Black, 700×37
Motor Bosch Active Cruise
Hmotnost 22,5 kg
Cena 59 990 Kčautoři: Tomáš Vocelka, Lubomír Severin (Velo) | 1. 1. 2017 16:42

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama