reklama
 
 

Moustache Samedi 27 OFF8: dojezd 57,3 km, celkové hodnocení 79 %

1. 1. 2017 16:58
VERDIKT: Lehký, elegantní bike se silným motorem, sportovní geometrií a výjimečným vzhledem.

Hodnocení kola v jednotlivých parametrech

(Nejlepší známka je 5, nejhorší 0)

Moustache je francouzská firma, které to, co chybí na historii a tradici, to přebývá na energii, šmrncu a vizionářství. Vznikla teprve v roce 2010 a protože se hravě vyhnula cyklistickým klišé v konstrukci i designu, může se člověk při setkání s koly této značky nechat unášet originalitou, okouzlujícím vzhledem a něčím, co nelze nazvat jinak, než francouzský šarm. Unikátní je, že se daří tuto uživatelskou nadstavbu kombinovat s vysokou technickou kvalitou.

"Skutečně je tohle elektrokolo, a kde má baterii?" Ta otázka je u Moustache Samedi 27 OFF 8 zcela na místě. Baterie je skvěle skrytá v rámu a jeho dvojí barevnost zbytnění spodní rámové trubky ještě maskuje. Kolo působí lehkým dojmem na pohled i při jízdě. Obě vertikální trubky rámu jsou trochu více položené, sedlovka teleskopická, brzdy a přední odpružení technicky na výši, pneumatiky plusové šíře - s kolem se může směle do terénu.

Jak to viděli testovací jezdci

 • Vojtěch (23, biker, MTBO, maratony): Při akceleraci kolo vystřelilo dopředu, do kopce je velmi příjemné. Rám a geometrie mi seděly dokonale, plnohodnotný bike, není problém s ním poskočit, má vyvážené vlastnosti.

 • Ilona (33, hobby cyklistka): Pro ženu se mi zdá těžké, příjemné je, že přidává až do rychlosti 27 km/h. První reakce na šlápnutí je silnější, je třeba s tím počítat, zejména pokud na stezce potkáte pěší turisty.

 • Jan (18, aktivní závodník - silnice a dráha): Příjemné kolo, měl jsem pocit, že je to více bike než ostatní kola. Asistence motoru nastupuje kontrolovaně. Vadila mi krátká sedlovka bez rychloupínáku.

 • Petr (34, MTB enduro): Slabší brzdy, hodně tvrdá vidlice, kratší sedlovka, parádní zátah motoru do kopce.

Technické parametry a cena

Rám Alu
Vidlice RockShox Yari RC 130 mm
Kliky Alu Moustache exclusive
Řazení Sram GX 1×11
Kazeta Sram, 11 z., 11-46
Brzdy kotoučové, hydraulické Magura MT4 200/180 mm
Ráfky Moustache exclusives 27,5" - 35 mm, 32 děr
Pláště Maxxis rekon 27,5×2,8"
Motor Bosch Performance CX
Hmotnost 22,0 kg
Cena 121 990 Kč

autor: Aktuálně.cz | 1. 1. 2017 16:58

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama