Španěl, kufry, terezín. Znáte cyklistický slang? Vyzkoušejte si v kvízu své znalosti

Lubor Tesař
22. 3. 2017 9:01
Víte, co je to bidon, koza nebo terezín? Vyzkoušejte si své znalosti cyklistického slangu v kvízu, který připravil bývalý profesionální cyklista Lubor Tesař. A navíc můžete vyhrát lístky na největší český cyklistický veletrh For Bikes, kde budou výrobci kol i příslušenství představovat nejdůležitější novinky pro letošní sezonu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Cyklisté někdy používají podivná slova. V našem kvízu si můžete vyzkoušet jestli byste věděli, co vám vlastně říkají. A věřte, že třeba koza nemá s domácím zvířetem mnoho společného. 

V nesoutěžním zábavném kvízu najdete patnáct otázek, které vám řeknou, jak na tom s cyklistickým slangem jste. Pokud nebudete znát všechny odpovědi, nevadí - na konci se dozvíte ty správné. Test je nastavený poměrně přísně. Abyste se mohli chlubit tím, že se v cyklistické hantýrce orientujete, je potřeba mít 80 procent správných odpovědí.

Kromě kvízu najdete vpravo vedle tohoto textu i odkaz na jednu soutěžní otázku, která je také zaměřena na cyklistický žargon. Odpovíte-li správně, máte šanci vyhrát lístky na největší cyklistický veletrh For Bikes, který se na pražském výstavišti v Letňanech chystá na poslední víkend v březnu (konkrétně od pátku 31. března do neděle 2. dubna). Celkem je v soutěži 50 vstupenek.  Ale pozor, soutěžit lze jen do čtvrteční půlnoci (tedy do 23. března do 23:59:59).

 

Právě se děje

před 8 minutami

Spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 3,1 procenta, nejvíc od září

Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly o 3,1 procenta, což bylo o 0,8 procentního bodu víc než v březnu a nejvíc od loňského září. Největší podíl na tom má hlavně zdražení pohonných hmot a tabákových výrobků. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Oproti březnu stouply ceny v dubnu o 0,5 procenta.

Analytici tak vysoký nárůst nečekali. Odhadovali, že dubnová meziroční inflace stoupne z březnových 2,3 procenta zhruba na 2,7 procenta.

Inflace vytrvale klesala od loňského července až do letošního března, kdy se zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku po sedmi měsících zastavilo. Podle ekonomů poroste inflace i v květnu, a to i kvůli otevření všech obchodů po několikaměsíční pauze způsobené epidemií koronaviru.

před 28 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy