Španěl, kufry, terezín. Znáte cyklistický slang? Vyzkoušejte si v kvízu své znalosti

Lubor Tesař
22. 3. 2017 9:01
Víte, co je to bidon, koza nebo terezín? Vyzkoušejte si své znalosti cyklistického slangu v kvízu, který připravil bývalý profesionální cyklista Lubor Tesař. A navíc můžete vyhrát lístky na největší český cyklistický veletrh For Bikes, kde budou výrobci kol i příslušenství představovat nejdůležitější novinky pro letošní sezonu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Cyklisté někdy používají podivná slova. V našem kvízu si můžete vyzkoušet jestli byste věděli, co vám vlastně říkají. A věřte, že třeba koza nemá s domácím zvířetem mnoho společného. 

V nesoutěžním zábavném kvízu najdete patnáct otázek, které vám řeknou, jak na tom s cyklistickým slangem jste. Pokud nebudete znát všechny odpovědi, nevadí - na konci se dozvíte ty správné. Test je nastavený poměrně přísně. Abyste se mohli chlubit tím, že se v cyklistické hantýrce orientujete, je potřeba mít 80 procent správných odpovědí.

Kromě kvízu najdete vpravo vedle tohoto textu i odkaz na jednu soutěžní otázku, která je také zaměřena na cyklistický žargon. Odpovíte-li správně, máte šanci vyhrát lístky na největší cyklistický veletrh For Bikes, který se na pražském výstavišti v Letňanech chystá na poslední víkend v březnu (konkrétně od pátku 31. března do neděle 2. dubna). Celkem je v soutěži 50 vstupenek.  Ale pozor, soutěžit lze jen do čtvrteční půlnoci (tedy do 23. března do 23:59:59).

 

Právě se děje

před 34 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy