Španěl, kufry, terezín. Znáte cyklistický slang? Vyzkoušejte si v kvízu své znalosti

Lubor Tesař
22. 3. 2017 9:01
Víte, co je to bidon, koza nebo terezín? Vyzkoušejte si své znalosti cyklistického slangu v kvízu, který připravil bývalý profesionální cyklista Lubor Tesař. A navíc můžete vyhrát lístky na největší český cyklistický veletrh For Bikes, kde budou výrobci kol i příslušenství představovat nejdůležitější novinky pro letošní sezonu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Cyklisté někdy používají podivná slova. V našem kvízu si můžete vyzkoušet jestli byste věděli, co vám vlastně říkají. A věřte, že třeba koza nemá s domácím zvířetem mnoho společného. 

V nesoutěžním zábavném kvízu najdete patnáct otázek, které vám řeknou, jak na tom s cyklistickým slangem jste. Pokud nebudete znát všechny odpovědi, nevadí - na konci se dozvíte ty správné. Test je nastavený poměrně přísně. Abyste se mohli chlubit tím, že se v cyklistické hantýrce orientujete, je potřeba mít 80 procent správných odpovědí.

Kromě kvízu najdete vpravo vedle tohoto textu i odkaz na jednu soutěžní otázku, která je také zaměřena na cyklistický žargon. Odpovíte-li správně, máte šanci vyhrát lístky na největší cyklistický veletrh For Bikes, který se na pražském výstavišti v Letňanech chystá na poslední víkend v březnu (konkrétně od pátku 31. března do neděle 2. dubna). Celkem je v soutěži 50 vstupenek.  Ale pozor, soutěžit lze jen do čtvrteční půlnoci (tedy do 23. března do 23:59:59).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy