Končí jedna éra? Největší cyklistický veletrh v Evropě se uzavře veřejnosti

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
30. 11. 2016 13:31
Pořadatelé cyklistického veletrhu Eurobike, který je největší akcí svého druhu v Evropě, se rozhodli, že od roku 2018 přistoupí k zásadní změně. Chtějí veletrh tradičně probíhající na začátku září v německém Friedrichshafenu přesunout na červenec a uzavřít jej pro veřejnost. Příštího roku se změna ještě netýká, Eurobike 2017 proběhne tradičně na přelomu srpna a září a jeho součástí ještě bude i festivalový den pro fanoušky cyklistiky.
Veletrh Eurobike se v roce 2018 uzavře veřejnosti, zaměří se jen na profesionály.
Veletrh Eurobike se v roce 2018 uzavře veřejnosti, zaměří se jen na profesionály. | Foto: Eurobike

„Rozhodnutí přesunout začátek veletrhu na 8. července padlo na základě průzkumu mezi vystavovateli,“ vysvětluje novinku šéf veletrhu Klaus Wellmann. „Rozhodli jsme se také zkrátit celou akci na tři dny,“ dodal.

To je výrazná změna – letos trval Eurobike pět dní, tři byly určeny pro odbornou veřejnost a dva byly otevřené pro všechny zájemce o nejnovější trendy v cyklistice. V nadcházejícím roce 2017 už bude část pro běžné návštěvníky zkrácena na jeden den a v roce 2018 odpadne úplně. Veletrh se tak přeorientuje výhradně na profesionály, kteří se pohybují v cyklistickém byznysu.

„Jsme přesvědčeni, že je takový přesun nezbytný,“ okomentoval změnu například šéf firmy FSA, vyrábějící cyklistické komponenty. „Zářijový termín byl z pohledu současného trhu příliš pozdní. Jak všichni víme, v té době už jsou všechna nová kola i komponenty známy z jiných akcí nebo z médií. Ztratila se tak původní myšlenka Eurobiku – prezentovat novinky,“ dodal.

Jak jsme se sami přesvědčili, už na letošním ročníku bylo značně patrné, že část vystavovatelů o dny pro veřejnost nestála. Mnoho z nich začalo balit své stánky v den, kdy končila odborná část veletrhu – zvláště patrné to bylo u obchodníků z asijských zemí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy