reklama
 
 

Končí jedna éra? Největší cyklistický veletrh v Evropě se uzavře veřejnosti

30. 11. 2016
Pořadatelé cyklistického veletrhu Eurobike, který je největší akcí svého druhu v Evropě, se rozhodli, že od roku 2018 přistoupí k zásadní změně. Chtějí veletrh tradičně probíhající na začátku září v německém Friedrichshafenu přesunout na červenec a uzavřít jej pro veřejnost. Příštího roku se změna ještě netýká, Eurobike 2017 proběhne tradičně na přelomu srpna a září a jeho součástí ještě bude i festivalový den pro fanoušky cyklistiky.

„Rozhodnutí přesunout začátek veletrhu na 8. července padlo na základě průzkumu mezi vystavovateli,“ vysvětluje novinku šéf veletrhu Klaus Wellmann. „Rozhodli jsme se také zkrátit celou akci na tři dny,“ dodal.

To je výrazná změna – letos trval Eurobike pět dní, tři byly určeny pro odbornou veřejnost a dva byly otevřené pro všechny zájemce o nejnovější trendy v cyklistice. V nadcházejícím roce 2017 už bude část pro běžné návštěvníky zkrácena na jeden den a v roce 2018 odpadne úplně. Veletrh se tak přeorientuje výhradně na profesionály, kteří se pohybují v cyklistickém byznysu.

„Jsme přesvědčeni, že je takový přesun nezbytný,“ okomentoval změnu například šéf firmy FSA, vyrábějící cyklistické komponenty. „Zářijový termín byl z pohledu současného trhu příliš pozdní. Jak všichni víme, v té době už jsou všechna nová kola i komponenty známy z jiných akcí nebo z médií. Ztratila se tak původní myšlenka Eurobiku – prezentovat novinky,“ dodal.

Jak jsme se sami přesvědčili, už na letošním ročníku bylo značně patrné, že část vystavovatelů o dny pro veřejnost nestála. Mnoho z nich začalo balit své stánky v den, kdy končila odborná část veletrhu – zvláště patrné to bylo u obchodníků z asijských zemí.

autor: Tomáš Vocelka | 30. 11. 2016

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama