Foto: Volný den týmu na Tour? Servis kol, trénink a rozhovory

Každý závodník má na Tour minimálně tři kola. Tým Etixx - Quick-Step používá kola Specialized.
Hlavní mechanik týmu Eixx - Quick-Step Kenny Latomme (vlevo) chystá během volného dne v Andoře společně s kolegou Nicolasem Coosemansem časovkářský speciál.
Mechaniky různých týmů bylo během prvního volného dne na Tour de France vidět při práci přímo v ulicích hlavního města Andorry. Snímek zachycuje členy stáje BMC.
Nicolas Coosemans šroubuje zarážky (takzvané kufry) na tretru jednoho z jezdců týmu Etixx - Quick-Step.
Sprinteři či specialisté vrchaři mají ještě další kola navíc. Za povšimnutí stojí, jak jsou brzdy integrovány do rámu kola, aby měly co nejmenší aerodynamický odpor.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka
19. 7. 2016 8:00
Profesionální cyklistický tým čítá kromě závodníků třicítku lidí. Když cyklisté po dojezdu etapy jedou autobusem do hotelu, mohou se za jízdy naobědvat i osprchovat, je na to připraven. Jídlo pro ně připravuje kuchař, kterého si tým veze s sebou.
 

Právě se děje

před 21 minutami

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Do Litvy dorazil rekordní počet migrantů, EU přislíbila Vilniusu miliony eur

Představitelé Evropské unie přislíbili Litvě miliony eur na pomoc s řešením migrační krize, z jejíhož rozpoutání pobaltská země obviňuje režim sousedního Běloruska a jeho autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentura AP s tím, že do Vilniusu v neděli přicestovala eurokomisařka pro vnitro Ylva Johanssonová. Ve stejný den překročilo hranici mezi Běloruskem a Litvou rekordních 287 migrantů, což je přibližně třikrát více než za celý loňský rok.

"Je to provokace Lukašenkova režimu. Musíme ukázat, že na území EU není volný vstup," prohlásila Johanssonová. "Litva, EU a státy Schengenu musí zabránit ilegálnímu vstupování do této oblasti. Proto my, celá Evropská unie, podporujeme Litvu, aby bránila naší společnou vnější hranici s Běloruskem," prohlásila zástupkyně unijní exekutivy před novináři.

Litevská pohraniční stráž letos zadržela 3832 migrantů, přičemž za celý loňský rok jich bylo 81. Více než dvě třetiny příchozích tvoří podle litevských úřadů Iráčané. Irácké aerolinie zvýšily od tohoto měsíce počet letů z Bagdádu do Minsku ze dvou na čtyři týdně a do běloruské metropole zavádějí spoje z dalších iráckých měst - Basry, Irbílu a Sulajmáníje, napsala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy