Düsseldorf láká české fanoušky Tour de France. A prý tam bude až milion diváků

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
27. 6. 2017 17:23
Je to něco přes 700 km daleko, šest hodin jízdy autem z Prahy. Navíc se tam jede časovka, která má výhodu v tom, že během ní cyklisty vidíte opravdu dlouho. Německý Düsseldorf je jedinečným místem, kde si může český fanoušek vychutnat atmosféru Tour de France.
Tour de France - Düsseldorfcyklo
Tour de France - Düsseldorfcyklo | Foto: Landeshauptstadt Düsseldorf/David Young

Jaký je v Düsseldorfu program? Už ve čtvrtek 29. června v 18. hodin večer zde proběhne prezentace jednotlivých týmů. V pátek v předvečer startu si fanoušci i obyvatelé města vychutnají velký ohňostroj.

Čtěte magazín o Tour de France!

Titulka přílohy Tour de France

Průvodce nejslavnějším cyklistickým závodem světa najdete ve čtvrtečních Hospodářských novinách (29. 6.).

  • Koho sledovat na Tour?
  • Momenty z historie závodu
  • Oficiální mapa etap
  • Rozhovor s loňským účastníkem Petrem Vakočem

To vše a ještě více najdete v magazínu Tour de France v HN.

Start sobotní časovky je naplánován podle stránek organizátorů na 15.15 hodin. Reklamní karavana "alegorických vozů" vyjede na trať o hodinu a půl dříve, tedy ve 13.45. Večer se lze ještě těšit na koncert skupiny Kraftwerk pod širým nebem.

V neděli pak Düsseldorf zažije ještě start další etapy Düsseldorf-Lutych (Liege). Startuje se v poledne, karavana vyjede na trať zhruba v 10.00.

Mluvčí letiště v Düsseldorfu Tohomas Schnalke odhaduje, že přiletí tisíce fanoušků z celého světa. Město bude muset zvládat také nápor fanoušků v osobních automobilech a obytných autech. Doprava v centru města bude velmi komplikovaná už od pátku, kdy se odpoledne část centra zcela uzavře pro automobilovou dopravu.

Informace o Tour de France v Düsseldorfu lze najít zde:

Online mapy 
http://maps.duesseldorf.de/gd/?Lang=en

Brožura pro fanoušky, zdarma ke stažení https://www.duesseldorf.de/fileadmin/Amt13/grand_depart/pdf/GD17_Tourguide_E_Online.pdf

 

Právě se děje

před 31 minutami

Sedm lidí zemřelo při explozi v čínské továrně na pyrotechniku

Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v centrální čínské provincii Chu-nan. Informovala o tom dnes agentura AP.

Správa města Liou-jang uvedla, že výbuch nastal ve středu ráno a že výroba byla nelegální. Tým sestavený k vyšetření neštěstí vyslýchá zadržené manažery podniku. Ve čtvrtek byla ve městě pozastavena výroba veškeré zábavní pyrotechniky.

Podobné incidenty nejsou v Číně výjimkou. Přibývá jich zejména před oslavami nového lunárního roku, které nadcházející rok připadají na 25. ledna.

Další zprávy