Düsseldorf láká české fanoušky Tour de France. A prý tam bude až milion diváků

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
27. 6. 2017 17:23
Je to něco přes 700 km daleko, šest hodin jízdy autem z Prahy. Navíc se tam jede časovka, která má výhodu v tom, že během ní cyklisty vidíte opravdu dlouho. Německý Düsseldorf je jedinečným místem, kde si může český fanoušek vychutnat atmosféru Tour de France.
Tour de France - Düsseldorfcyklo
Tour de France - Düsseldorfcyklo | Foto: Landeshauptstadt Düsseldorf/David Young

Jaký je v Düsseldorfu program? Už ve čtvrtek 29. června v 18. hodin večer zde proběhne prezentace jednotlivých týmů. V pátek v předvečer startu si fanoušci i obyvatelé města vychutnají velký ohňostroj.

Čtěte magazín o Tour de France!

Titulka přílohy Tour de France

Průvodce nejslavnějším cyklistickým závodem světa najdete ve čtvrtečních Hospodářských novinách (29. 6.).

  • Koho sledovat na Tour?
  • Momenty z historie závodu
  • Oficiální mapa etap
  • Rozhovor s loňským účastníkem Petrem Vakočem

To vše a ještě více najdete v magazínu Tour de France v HN.

Start sobotní časovky je naplánován podle stránek organizátorů na 15.15 hodin. Reklamní karavana "alegorických vozů" vyjede na trať o hodinu a půl dříve, tedy ve 13.45. Večer se lze ještě těšit na koncert skupiny Kraftwerk pod širým nebem.

V neděli pak Düsseldorf zažije ještě start další etapy Düsseldorf-Lutych (Liege). Startuje se v poledne, karavana vyjede na trať zhruba v 10.00.

Mluvčí letiště v Düsseldorfu Tohomas Schnalke odhaduje, že přiletí tisíce fanoušků z celého světa. Město bude muset zvládat také nápor fanoušků v osobních automobilech a obytných autech. Doprava v centru města bude velmi komplikovaná už od pátku, kdy se odpoledne část centra zcela uzavře pro automobilovou dopravu.

Informace o Tour de France v Düsseldorfu lze najít zde:

Online mapy 
http://maps.duesseldorf.de/gd/?Lang=en

Brožura pro fanoušky, zdarma ke stažení https://www.duesseldorf.de/fileadmin/Amt13/grand_depart/pdf/GD17_Tourguide_E_Online.pdf

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy