reklama
 
 

Autobus týmu Sky málem srazil cyklistu v běžném provozu, stáj se za to omlouvá

9. 9. 2016
Dalo by se čekat, že řidič autobusu profesionální cyklistické stáje bude k cyklistům na silnici ohleduplný. V případě týmu Sky na etapovém závodě Tour of Britain to ale neplatilo. Při přejezdu mezi etapovými městy ve Walesu projel kolem amatérského jezdce tak těsně, až ho málem srazil. Byla z toho pořádná ostuda a stáj se za řidiče musela veřejně omluvit.

Na bezohlednou jízdu upozornil na svém twitterovém účtu Andy Rolfe, cyklista, kterého autobus při předjíždění ohrozil. Při jízdě měl zapnutou kameru a ta celou situaci zaznamenala. “Autobus mě málem srazil, takže se omlouvám za slova, kterými na to reaguji,”napsal na svůj Twitter. Nebýt toho, že protijedoucí auto úplně zastavilo, aby autobus mohl předjíždění cyklisty dokončit, nebezpečná situace mohla dopadnou mnohem hůř.

Video nebezpečné situace. Sky si promluvilo s řidičem

Na tweet zveřejněný v úterý brzy upozornily anglicky psané weby o cyklistice. Poté, co se informace začala virálně šířit na internetu, o incidentu informovala i všechna významná média, působící ve Spojeném království.

Tým Sky zareagoval poměrně obsáhlým prohlášením. “To, co je vidět na videu, je nepřijatelné a omlouváme se za to. Už jsme si promluvili s řidičem a ještě to s ním budeme dál řešit,” uvedla profesionální stáj. “Součástí našeho poslání je motivovat lidi, aby jezdili na kole. Jsme cyklistický tým a víme, jak je důležité, abychom byli pro ostatní příkladem, pokud jde o bezpečnost na silnici,” konstatoval také zástupce týmu Sky.

autor: Tomáš Vocelka | 9. 9. 2016

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama