Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
20. 2. 2017 17:09
Český elitní jezdec fourcrossu Tomáš Slavík zvítězil v bláznivém sjezdu horských kol ulicemi chilského Valparaísa. Na trati byla řada neuvěřitelných skoků, závodníci mimo jiné projížděli skrz malý domek. Slavík při tréninkové jízdě natočil video z pohledu jezdce, a je to opravdu síla.
Sjezd Red Bull Valparaíso Cerro Abajo je dlouhý 1,8 km. V úzkých uličkách plných skoků a schodů ho nejrychleji překonal český biker Tomáš Slavík. | Video: Red Bull

Závod Red Bull Valparaíso Cerro Abajo je dlouhý 1,8 km a český jezdec Tomáš Slavík zdolal tuto vzdálenost v úzkých uličkách plných skoků a schodů v čase hluboko pod tři minuty. Na druhém místě skončil britský jezdec Bernard a třetí se umístil chilský favorit Pedro Ferreira

"Jsem nadšený, na tomto závodě už jsem počtvrté a konečně se to povedlo. Byl to skvělý zážitek, závodit na tomto krásném místě," řekl Tomáš Slavík. Slíbil také pořadatelům, že příští rok přijede znovu a pokusí se k účasti přesvědčit i další jezdce.

Podívejte se na kontrolní jízdu českého bikera, kterou za jízdy okomentoval:

Český biker Tomáš Slavík vyhrál sjezd v ulicích chilského Valparaísa. Podívejte se na tréninkovou jízdu, kterou Čech přímo z kola okomentoval. | Video: Red Bull

Tomáš Slavík patří k velmi zkušeným jezdcům - v roce 2011 skončil celkově třetí ve Světovém poháru ve fourcrossu. Poté, co Mezinárodní cyklistická unie (UCI) vyřadila fourcross z programu svých akcí, Slavík kraloval nově vzniklému seriálu 4X Pro Tour. Vyhrál každý závod a stal se celkovým šampionem za rok 2012.

Valparaíso je chráněno jako Světové dědictví UNESCO a je považováno za jednu z nejzajímavějších městských oblastí v Latinské Americe.