BH Rebel Jet Lite: dojezd 43,7 km, celkové hodnocení 72 %

Foto: BH Rebel Jet Lite
Test elektrokol: BH Rebel Jet Lite
Test elektrokol: BH Rebel Jet Lite
Test elektrokol: BH Rebel Jet Lite
Test elektrokol: BH Rebel Jet Lite
Foto: Aktuálně.cz, Velo
Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Velo
1. 1. 2017 16:17
VERDIKT: Automobilový průmysl umí takové stroje charakterizovat jako crossover. My řekneme kolo na pomezí kategorií. Nezapře sportovní ambice ani bytelnost a odolnost klasického krosu.

Hodnocení kola v jednotlivých parametrech

(Nejlepší známka je 5, nejhorší 0)

Test-elektrokol
Test-elektrokol | Foto: Economia

Španělská značka  BH Bikes u nás bohužel nepatří k nejzavedenějším. Designově i technologicky patří k tomu lepšímu, nechybí jí ani odvaha zasáhnout co nejširší spektrum zákazníků. Zmiňme jen "neelektrickou" nabídku - 28 silničních kol, pět na triatlon, čtyři pro cyklokros, 23x MTB pro cross country, 13x enduro a trail, 7x fitness a 38 modelů kol městských…

Kdo by očekával jen symbolickou paletu elektokol, byl by na omylu. V kategoriích MTB, Race (singlspeedy s baterií umístěnou na sedlovce), Cross, Urban je jich celkem 62, vždy s baterií umístěnou tak, aby co nejméně narušovala design. Velmi nevšední jsou dva typy nikoliv náhodou označené AWD (pohon všech kol). Jeden fat bike a jeden kros mají skutečně dva motory v obou nábojích. Testovaný Evo Jet je základním stupněm série Rebel.

Jak to viděli testovací jezdci

  • Tomáš (51, hobby cyklista): Motor je slabší, tolik nepomáhá a pomoc nastupuje o něco později. Vhodné nejen na upravené stezky, ale i do lehčího terénu.

  • Lubor (46, bývalý profesionální cyklista): Zdálo se velmi tvrdé, krátký posed, motor se mi zdál slabší než u ostatních. Nástup jemnější, v extrémních kopcích jsem musel více šlapat.

  • Alex (64, cykloturista): Hodně podobný pocit jako na Specializedu, kultivovaný nástup síly. 

  • Zdeněk (41, cykloturista): Výborné kolo pro ženy, rychlé, ovladatelné, odspodu zabírá bez časové prodlevy, trochu hlučnější motor ve srovnání s ostatními (jet pouze na něm, asi bych to neregistroval). V terénu svádí k dravé jízdě.

  • Ilona (33, hobby cyklistka): Motor se zdá slabší než u ostatních, po rovině trochu cukal, ovládáni a stabilita kola výborné, tvrdší rám.

  • Martin (49, bývalý cyklokrosař): Jízdním projevem se mi zdál spíše jako 29 palcový bike, hodně sportovní projev, příjemné kolo. Vidlice se chovala divně, motor reaguje okamžitě, když se položí noha na pedál, v prudkém stoupání mi chyběl trochu výkon.

Technické parametry a cena

Rám Aluminium Sport Alloy 28"
Vidlice SR Suntour NEX HLO
Kliky FSA 38T
Řazení Shimano Deore
Kazeta 10z.
Brzdy kotoučové, hydraulické TRP Slate 7/7"
Ráfky neuvedeno
Pláště Kenda K192 28×1,75"
Motor Yamaha PW
Hmotnost 22,7 kg
Cena 59 990 Kč 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy