reklama
 
 

Beskyd Tour, nejstarší cyklomaraton v Česku, ohlásil dlouho očekávanou změnu

1. 6. 2017 10:57
Přichází dlouho ohlašovaná změna populárního silničního maratonu, jehož pelotonem kromě tisíců hobíků prošlo nejedno slavné jméno české i slovenské cyklistiky. Závod, který odstartuje 15. července, je určen pro širokou cyklistickou veřejnost, jede se výhradně na silnici a má dvě trasy. Kratší 121 km s převýšením 2500 metrů a delší, měřící 163 km s převýšením 3600 metrů.

Obě trasy startují společně a hned po startu cyklisty čekají dva kopce s dvousetmetrovým převýšením - Bílý kříž a Konečná. Ty by měly zajistit rozředění pelotonu a tím i větší bezpečnost závodníků, což je hlavním přínosem oproti původní trase.

Beskyd Tour 2017

Beskyd Tour 2017

Termín: 15. července 2017

Start: Bílá v Beskydech, 9:30 hod

Typ maratonu: silniční

Trasy: 155km (převýšení 3660 m), 114 km (2480 m)

Startovné: 400 Kč

Přihlášky: www.beskydbike.cz

Z Konečné se peloton poprvé dostane na Slovensko, ale brzy se vrací na Moravu, a to poměrně neznámým průsmykem nad obcí Kelčov, kde si cyklisté užijí krátkého úseku s 16% stoupáním. Poté se ocitnou znovu na Bílé, kde na 52. kilometru najdou první občerstvovací stanici.

Pak následují tři kopce, ten poslední jsou známé Pustevny s nadmořskou výškou 1024 metrů. Je to zároveň nejvyšší vrchol trasy, s prémií a další občerstvovací stanicí. Na 95. kilometru po sjezdu do Prostřední Bečvy se maraton dělí na krátkou a dlouhou trasu.

Cyklisty, kteří si vyberou krátkou, už čeká jen šestnáct kilometrů s dvěstěmetrovým převýšením přes Hlavatou do cíle. Ti na delší trase musí ještě zdolat další tři vrcholy: Soláň, Kasárne (s prémií a třetí občerstvovací stanicí) a Bumbálku. Pak už zbývá jen posledních 11 kilometrů sjezdu do cíle v Bílé.

V Bílé našel peloton ideální zázemí. I přesto, že obec je jedna z nejmenších a je utopena v nádherných lesích a relativně nedotčené přírodě, je zde dostatek ubytovacích kapacit v podstatě hned u startu a cíle.

Jak už je tradicí na obdobných akcích, o cyklisty je postaráno i po průjezdu cílovou páskou. Kromě cen pro nejlepší má každý nárok na teplé jídlo, tradičně v lehkém stylu středomořské kuchyně.

autor: Cyklo | 1. 6. 2017 10:57

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama