Báječní muži na létajících strojích. Bikeři se ve Špindlerově Mlýně loučili se sezonou

Báječní muži na létajících strojích. Bikeři se ve Špindlerově Mlýně loučili se sezonou
Bikeři se ve Špindlerově Mlýně loučili se sezonou na akci s názvem Marosana 2016.
Snímky jsou ze soboty, kdy byl divácky nejatraktivnější disciplinou slopestyle - záběr zachycuje závodníka na trati.
Jeden z triků, které jezdci předváděli na Marosaně 2016.
Slopestyle startoval skokem z pořádně vysoké rampy
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
3. 10. 2016 13:43
Byli víc ve vzduchu než na zemi a stálo to za to. Michal Maroši (mistr Evropy v dual slalomu z roku 1998) sezval do Špindlerova Mlýnu bikery, aby se rozloučili s letošní sezonou. Akce se už tradičně jmenovala Marosana a bylo na co se dívat, ať už se závodilo na pumptracku, endurových tratích, ve slopestylu nebo v bikecrossu.

Při divácky nejatraktivnější disciplíně, kterou byl určitě slopestyle, duněla bikeparkem ve Špindlerově Mlýně drsná hudba a do ní se ozývaly divoké hlášky. Pro ty, kterým slovo slopestyle nic neříká - je to několik různých překážek a ramp za sebou, na nichž jezdci předvádějí různé kombinace triků hodnocené porotou.

Občas závodník nedobrovolně skončil na zemi a pak se z reproduktorů neslo: “Vosmička jak prase, zadní stavba zkroucená jak rohlík, ale nevadí, pokračujem dál, to se vycentruje další jízdou, kamaráde!”

Nebo, když biker při triku pár metrů nad zemí neudržel svůj stroj a ten odletěl pryč: “Zahazuje kolo do žita, pedál v pytli, pojďte mu zatleskat!” (Po pravdě …místo v pytli tam bylo ve skutečnosti poněkud jadrnější slovo…)

Byl to efektní závěr sezony. Na slova moderátora “zubatá chodí kolem areálu, kosu si brousí - to je hned, gravitaci neukecáš,” naštěstí nedošlo. A večer na to všechno navazovala párty, pro kterou byly předepsaným oděvem montérky.

Pojďte se v galerii podívat, jak se létalo ve Špindlu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy