Báječní muži na létajících strojích. Bikeři se ve Špindlerově Mlýně loučili se sezonou

Báječní muži na létajících strojích. Bikeři se ve Špindlerově Mlýně loučili se sezonou
Bikeři se ve Špindlerově Mlýně loučili se sezonou na akci s názvem Marosana 2016.
Snímky jsou ze soboty, kdy byl divácky nejatraktivnější disciplinou slopestyle - záběr zachycuje závodníka na trati.
Jeden z triků, které jezdci předváděli na Marosaně 2016.
Slopestyle startoval skokem z pořádně vysoké rampy
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
3. 10. 2016 13:43
Byli víc ve vzduchu než na zemi a stálo to za to. Michal Maroši (mistr Evropy v dual slalomu z roku 1998) sezval do Špindlerova Mlýnu bikery, aby se rozloučili s letošní sezonou. Akce se už tradičně jmenovala Marosana a bylo na co se dívat, ať už se závodilo na pumptracku, endurových tratích, ve slopestylu nebo v bikecrossu.

Při divácky nejatraktivnější disciplíně, kterou byl určitě slopestyle, duněla bikeparkem ve Špindlerově Mlýně drsná hudba a do ní se ozývaly divoké hlášky. Pro ty, kterým slovo slopestyle nic neříká - je to několik různých překážek a ramp za sebou, na nichž jezdci předvádějí různé kombinace triků hodnocené porotou.

Občas závodník nedobrovolně skončil na zemi a pak se z reproduktorů neslo: “Vosmička jak prase, zadní stavba zkroucená jak rohlík, ale nevadí, pokračujem dál, to se vycentruje další jízdou, kamaráde!”

Nebo, když biker při triku pár metrů nad zemí neudržel svůj stroj a ten odletěl pryč: “Zahazuje kolo do žita, pedál v pytli, pojďte mu zatleskat!” (Po pravdě …místo v pytli tam bylo ve skutečnosti poněkud jadrnější slovo…)

Byl to efektní závěr sezony. Na slova moderátora “zubatá chodí kolem areálu, kosu si brousí - to je hned, gravitaci neukecáš,” naštěstí nedošlo. A večer na to všechno navazovala párty, pro kterou byly předepsaným oděvem montérky.

Pojďte se v galerii podívat, jak se létalo ve Špindlu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Další zprávy