reklama
 
 

Báječní muži na létajících strojích. Bikeři se ve Špindlerově Mlýně loučili se sezonou

3. 10. 2016 13:43
Byli víc ve vzduchu než na zemi a stálo to za to. Michal Maroši (mistr Evropy v dual slalomu z roku 1998) sezval do Špindlerova Mlýnu bikery, aby se rozloučili s letošní sezonou. Akce se už tradičně jmenovala Marosana a bylo na co se dívat, ať už se závodilo na pumptracku, endurových tratích, ve slopestylu nebo v bikecrossu.

Při divácky nejatraktivnější disciplíně, kterou byl určitě slopestyle, duněla bikeparkem ve Špindlerově Mlýně drsná hudba a do ní se ozývaly divoké hlášky. Pro ty, kterým slovo slopestyle nic neříká - je to několik různých překážek a ramp za sebou, na nichž jezdci předvádějí různé kombinace triků hodnocené porotou.

Občas závodník nedobrovolně skončil na zemi a pak se z reproduktorů neslo: “Vosmička jak prase, zadní stavba zkroucená jak rohlík, ale nevadí, pokračujem dál, to se vycentruje další jízdou, kamaráde!”

Nebo, když biker při triku pár metrů nad zemí neudržel svůj stroj a ten odletěl pryč: “Zahazuje kolo do žita, pedál v pytli, pojďte mu zatleskat!” (Po pravdě …místo v pytli tam bylo ve skutečnosti poněkud jadrnější slovo…)

Byl to efektní závěr sezony. Na slova moderátora “zubatá chodí kolem areálu, kosu si brousí - to je hned, gravitaci neukecáš,” naštěstí nedošlo. A večer na to všechno navazovala párty, pro kterou byly předepsaným oděvem montérky.

Pojďte se v galerii podívat, jak se létalo ve Špindlu.

autor: Tomáš Vocelka | 3. 10. 2016 13:43

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama