Báječní muži na létajících strojích. Bikeři se ve Špindlerově Mlýně loučili se sezonou

Báječní muži na létajících strojích. Bikeři se ve Špindlerově Mlýně loučili se sezonou
Bikeři se ve Špindlerově Mlýně loučili se sezonou na akci s názvem Marosana 2016.
Snímky jsou ze soboty, kdy byl divácky nejatraktivnější disciplinou slopestyle - záběr zachycuje závodníka na trati.
Jeden z triků, které jezdci předváděli na Marosaně 2016.
Slopestyle startoval skokem z pořádně vysoké rampy
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
3. 10. 2016 13:43
Byli víc ve vzduchu než na zemi a stálo to za to. Michal Maroši (mistr Evropy v dual slalomu z roku 1998) sezval do Špindlerova Mlýnu bikery, aby se rozloučili s letošní sezonou. Akce se už tradičně jmenovala Marosana a bylo na co se dívat, ať už se závodilo na pumptracku, endurových tratích, ve slopestylu nebo v bikecrossu.

Při divácky nejatraktivnější disciplíně, kterou byl určitě slopestyle, duněla bikeparkem ve Špindlerově Mlýně drsná hudba a do ní se ozývaly divoké hlášky. Pro ty, kterým slovo slopestyle nic neříká - je to několik různých překážek a ramp za sebou, na nichž jezdci předvádějí různé kombinace triků hodnocené porotou.

Občas závodník nedobrovolně skončil na zemi a pak se z reproduktorů neslo: “Vosmička jak prase, zadní stavba zkroucená jak rohlík, ale nevadí, pokračujem dál, to se vycentruje další jízdou, kamaráde!”

Nebo, když biker při triku pár metrů nad zemí neudržel svůj stroj a ten odletěl pryč: “Zahazuje kolo do žita, pedál v pytli, pojďte mu zatleskat!” (Po pravdě …místo v pytli tam bylo ve skutečnosti poněkud jadrnější slovo…)

Byl to efektní závěr sezony. Na slova moderátora “zubatá chodí kolem areálu, kosu si brousí - to je hned, gravitaci neukecáš,” naštěstí nedošlo. A večer na to všechno navazovala párty, pro kterou byly předepsaným oděvem montérky.

Pojďte se v galerii podívat, jak se létalo ve Špindlu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy