Apache Wakita: dojezd 38,5 km, celkové hodnocení 69 %

Foto: Apache Wakita
Test elektrokol: Apache Wakita
Test elektrokol: Apache Wakita
Test elektrokol: Apache Wakita
Test elektrokol: Apache Wakita
Foto: Aktuálně.cz, Velo
Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Velo
1. 1. 2017 12:21
VERDIKT: Klasický nízký nástup, tolik žádaný lidmi se sníženou mobilitou, navíc v designu, který zejména ženám musí lahodit. Terén testovacího okruhu byl pro něj příliš těžký, ale na cyklostezkách bude králem.

Hodnocení kola v jednotlivých parametrech

(Nejlepší známka je 5, nejhorší 0)

Apache Wakita - graf
Apache Wakita - graf | Foto: Tomáš Vocelka

Úpická firma BP Lumen vznikla v roce 2001, původně jako cyklistický velkoobchod. K tehdy ne ještě běžné nabídce zahraničních komponentů přidala důraz i na domácí sortiment. Původní myšlenky se drží stále a zcela v jejím duchu přidala v roce 2001 do své nabídky i domácí produkci jízdních kol pod značkou Apache.

Produkce elektrokol s touto značkou začala v roce 2008 a s jejich prezentací na výstavě Bike Brno působila firma tehdy osamoceně. Po necelých deseti letech je opět téměř osamocena, ale pro změnu na špičce domácí produkce. Ta čítá přes 50 modelů a kromě sportovních jezdců míří typem Wakita i mezi ty, kteří hledají uživatelsky přívětivý model se snadným nástupem, jednoduchým, ale spolehlivým motorem, kompletní výbavou - a to vše za cenu, která neomráčí.

Jak to viděli testovací jezdci

  • Martin (49, bývalý cyklokrosař): Designově nádherné, i přes vyšší pozici snadno ovladatelné kolo. Nižší výkon a jeho pomalejší nástup, do prudkého kopce pomáhá méně, ale podoba naznačuje účel, a v tomto režimu funguje skvěle.

  • Jana (48, hobby cyklistka): Na upravené cesty a krátké vzdálenosti ideální, pro necyklisty snadno ovladatelné, v prudším stoupání motor málo pomáhá.

  • Ilona (33, hobby cyklistka): Pocitově horší ovladatelnost, snad díky vzadu umístěné baterii, někdy mě překvapil delší doběh motoru.

  • Eda (47, redaktor časopisu Velo): Městské kolo, zadní motor reagoval i v momentě, kdy nebyl pod zatížením. Začal okamžitě začal zabírat, i když jsem před zatáčkou jen srovnal nohy na pedálech.

Technické parametry a cena

Rám Alu, 6061
Vidlice SR Suntour CR8V
Kliky Prowheel, 42 z.
Řazení Shimano Tourney
Kazeta Shimano Tourney, 14-28, 7 rychl.
Brzdy V-brake
Ráfky Apache double wall
Pláště Schwalbe Energizer plus
Motor 8FUN
Hmotnost 24 kg
Cena 29 990 Kč

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy