Čtyřiadevadesátiletá Italka vystudovala práva

ČTK ČTK
29. 10. 2009 9:00
Řím - Právnický diplom získala na univerzitě v Urbinu ve střední Itálii čtyřiadevadesátiletá studentka, která se chce na školu znovu zapsat a ve studiích pokračovat.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na rektora univerzity.

"Studentka Adriana Jannilliová je příkladem vytrvalosti pro ostatní studenty," prohlásil rektor univerzity v Urbinu Stefano Pivato.

"Vzhledem k její vynikající diplomové práci na téma násilí proti ženám a jejím vynikajícím známkám při zkouškách jsme paní Jannilliové dali to nejlepší ohodnocení," uvedl Pivato.

Vytrvalá studentka

Paní Jannilliová, která je v důchodu a dříve pracovala jako konzultantka v jednom podniku, nebyla na univerzitě poprvé.

Vystudovala orientální jazyky, politické vědy a nyní právo. Stařenka se chce na univerzitu znovu zapsat a vybrat si některou specializaci právnického studia.

"Je neuvěřitelně živá a bystrá. Řekli byste, že jí je o 20 let méně," dodal rektor a upřesnil, že zpravidla dvacetiletí studenti paní Jannilliovou velmi dobře přijímali.


 

Právě se děje

teď

Kritická kniha o Trumpovi může opět vycházet, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Informovala o tom dnes agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy