Čtvrttunový muž odmítl rentgen v zoo, za pár dnů zemřel

Zpravodajská směna
5. 11. 2009 7:18
Ješitnost zřejmě stála muže život
Normální rentgen muži nestačil, proto mu lékaři doporučili přístroj v zoologické zahradě
Normální rentgen muži nestačil, proto mu lékaři doporučili přístroj v zoologické zahradě | Foto: Reuters

Hamburk - Manželka jedenapadesátiletého Thomas Lessmanna si bude zřejmě dlouho vyčítat, že nedonutila svého 230 kg vážícího chotě odhodit ješitnost a nechat se vyšetřit na rentgenu určeném pro zvířata v zoologické zahradě.

Obézní muž v poslední době trpěl bolestmi hlavy a často omdléval.

Jednotlivá vyšetření v Univerzitní nemocnici Eppendorf v Hamburku ale na žádné konkrétní důvody potíží neukázaly.

Zbýval ještě rentgen celého těla - ten ale Lessmann nemohl podstoupit, protože přístroj v nemocnici mohl zatížit jen člověk do dvou set kilogramů.

Navštivte tedy hamburskou zoo, kde mají odpovídající rentgen, radili mu v nemocnici. Muž s extrémní nadváhou to ale považoval za ponížení a odmítl.

O třináct dnů později z dosud neznámých příčin zemřel.

"Působilo to tak, že si z nás dělají legraci," svěřila se německému bulvárnímu deníku Bild Lessmannova manželka Petra.

Je ale možné, že pokud by muž vyšetření podstoupil, mohl by dnes ještě žít.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy