Při nehodě přišla o nohu, teď nafotila akty. Zajímá ji, co ještě lidé považují za sexy

Magazín Magazín
1. 2. 2017 8:17
Po nehodě na horské dráze, po které přišla o nohu, se mladá Angličanka musela vyrovnat se silnými psychickými problémy i posměšky na sociálních sítích. Nakonec své zjizvené tělo přijala a rozhodla se nafotit odvážné snímky. Ty teď dodaly inspiraci dalším ženám, které trpí nízkým sebevědomím.
Vicky Balchová
Vicky Balchová | Foto: andrewwoodphotography.co.uk /Sunday Mirror

Vicky Balchová se stala v červnu 2015 obětí nehody na horské dráze, při které přišla o nohu. Teď pózovala nahá, aby inspirovala ostatní ženy s tělesným postižením a nízkou sebeúctou.

Sama jednadvacetiletá Balchová trpěla po nehodě a ztrátě končetiny velkými psychickými problémy, musela snášet urážky a posměšky na sociálních sítích. Sérií odvážných fotek chtěla vyzkoušet, co společnost považuje za sexy.

Manažer studia, které Vicky fotilo, obdivuje její statečnost a tvrdí, že je úžasnou inspirací pro ostatní. „Je skvělá, překvapilo nás, že se rozhodla do toho jít,“ řekl Ryan Lea magazínu M.E.N. „Nechtěli jsme fotit kýčovité nebo obscénní fotky, chtěli jsme, aby to celé bylo opravdu vkusné a aby snímky ukázaly její křivky.“

Vicky byla zpočátku hodně nervózní, když ale pak viděla hotové fotky, rozplakala se. „Určitě vůbec netušila, že může takhle vypadat. Najednou u ní bylo vidět, jak jí povyrostlo sebevědomí,“ popsal Ryan Lee.

Její fotky inspirovaly další ženy, jež zažily domácí násilí, nebo se zotavovaly z těžkých nehod, které je fyzicky poznamenaly. Na den se mohly stát někým jiným, zapomenout a dodat si sebevědomí.

Vicky po nehodě nespatřovala ve svém životě žádný smysl, vyrovnávala se se ztrátou nohy i intimním životem. „Musela jsem se znovu naučit milovat své tělo,“ řekla magazínu People. Jizvy jí připomínají boj, který musela podstoupit. „Je mi fuk, kdo je teď vidí. Prošla jsem si peklem a ty jizvy jsou toho důkazem,“ tvrdí.

Proto si je nenechala ani odstranit z fotek, přestože jí to fotograf nabídl. „Jsou mojí součástí, jsem to já,“ odpověděla.

Po focení se jí ozvala jedna 18letá dívka, která trpí nevyléčitelnou formou rakoviny. Napsala Vicky, že je úžasné, že své jizvy ukazuje. „Je to úžasný pocit někomu pomoct. Je mi jasné, že se mi lidi zase budou smát, ale nenechám se tím už rozhodit. Vím, že to dělám pro větší dobro. I kdyby to pomohlo jedinému člověku, že ukážu své jizvy, tak to stojí i tisíc negativních zpráv a tweetů,“ uzavírá Vicky.

Dlouho poté, kdy skončila vláda hnutí Tálibán, jsou ženy v Afghánistánu stále vystaveny tlaku, aby se v muslimské společnosti oblékaly konzervativně. | Video: Radio Free Europe/Radio Liberty
 

Právě se děje

před 47 minutami

Čistý zisk ČEZ vzrostl, za poslední tři čtvrtletí dokonce o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 16,3 procenta na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Po očištění o mimořádné vlivy dokonce podle ČEZ čistý zisk vystoupal až na 14,7 miliardy. Za celý letošní rok chce skupina dosáhnout čistého zisku až 18 miliard oproti 10,5 miliardy za loňský rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z Pásma Gazy byly na Izrael odpáleny rakety, tvrdí armáda. Čeká střety

Z palestinského Pásma Gazy bylo do Izraele v úterý ráno odpáleno mnoho raket. Podle agentury Reuters to oznámila izraelská armáda s tím, že očekává několikadenní střety. Nejnovější napětí přichází poté, co Izrael v Gaze zabil vysoce postaveného člena militantní skupiny Islámský džihád. Podle listu The Times of Israel proti raketám z Gazy zasáhla izraelská protivzdušná obrana. V Tel Avivu mezitím zazněly varovné sirény.

Podle Reuters nejsou zprávy o žádných zraněných. Izraelská policie ale preventivně uzavřela silnice v blízkosti Pásma Gazy. Mezinárodní Ben Gurionovo letiště oznámilo, že provoz omezovat nebude. Podle The Times of Israel ale byly dnes na pokyn armády uzavřeny školy mezi hranicí s Gazou a Tel Avivem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy