Chystáte se na hory? Harrachov začíná zimní sezónu!

Ilona Víchová
13. 12. 2012 8:55
Lyžařské středisko v Harrachově už tento víkend přivítá své první lyžaře a milovníky zimních sportů.
Foto: www.czechtourism.cz

Lyžařská střediska v Harrachově právě otevřela své brány a milovníci sněhu se na perfektně připravených sjezdovkách svezli poprvé v zimní sezóně 2012/2013. Čertova hora patří k nejoblíbenějším střediskům zimních sportů. Nazujte přeskáče, zabalte lyže a vydejte se o víkendu s celou rodinou do Harrachova. Skiareály v Harrachově nabízí vyžití pro rodiny s dětmi a spoustu novinek. 

Lyžařská sezóna právě začíná

Už skoro týden je v provozu lanová dráha Harrachov Čertova hora v Krkonoších. Své návštěvníky vyveze i lyžařský vlek a to každý den od 8 do 16 hodin. Ideální podmínky slibuje hlavně sjezdovka Červená II, která hlásí 60 centimetrů technického a přírodního sněhu v délce 1,8 kilometrů. Z Čertovy hory můžete vyzkoušet celkem čtyři sjezdovky v různých obtížnostech, na které se dopravíte dvěma čtyřsedačkovými lanovkami. Mezi velmi oblíbené tratě patří právě Červená II, kde si zalyžují milovníci carvingových svahů. Sjezdovka nabízí šířku až kolem 80 metrů. Z kopce dolů sjedete nejen po modré a červené, ale také na prudké černé.

Foto: http://www.skiareal.com

Zahájení zimní sezóny

V sobotu 15. prosince čeká návštěvníky Zahájení lyžařské sezony 2012/2013. Město Harrachov si připravilo akci v dolní stanici lanové dráhy Delta. Kromě lyžování za super ceny vás po celý den bude provázet hudební produkce DJ Vosy. Program začíná v 10:00 a končí v 15:00 hodin. Během dne se vám představí Harrachov card a firmy Dynastar a Rosignoll ve spolupráci s Classic school předvedou své nejnovější zboží.

Foto: http://www.skiareal.com

Lyžařská škola Plos se svým Snowkidz programem zabaví vaše děti po celou dobu trvání akce. Na své si přijdou i dámy. V 11:15 začne módní přehlídka zimního oblečení firmy DAVID Spot Harrachov a celá akce bude zakončená Koncertem hudební skupiny RANGERS. O občerstvení se postarají stany Jägermaister, Natelo, Finlandia, Semtex a Pivovar Novosad. Návštěvníci získají zdarma Krakonošův gulášek, sladké pečivo a různé smažené pochoutky. V den akce si zalyžujete s 30 procentní slevou.

Ideální podmínky

Lyžařské středisko Harrachov má v současné době výborné podmínky nejen pro lyžaře a snowboardisty, ale také pro běžkaře. Na magistrále leží více než 0,5 metru prachového přemrzlého sněhu. Před víkendem se bude upravovat základní okruh magistrály z Čertovy hory přes Studenov a Kladovou cestu včetně údolí Mulavy a Ryzího potoka. Udělejte si výlet z Čertovy hory k horské boudě Dvoračky a vraťte se třeba k osadě Jizerka.

Pohodlí a novinky

Vstříc krásným zážitkům z lyžování či běžkování vás vyveze čtyřsedačková lanovka, která stoupá do výšky přes 1000 metrů nad mořem. Z lanové dráhy se pokocháte krásným výhledem a prohlédnete si mamutí můstek pro lety na lyžích. Dopravu na Čertovu horu zajišťují dvě čtyřsedačkové lanovky. Lanovka Harrachov - Čertova hora Delta a Rýžviště - Čertova hora Alfa. Delta je velmi moderní s nástupovým pojízdným kobercem.

Lyžování ve ski areálu Čertova hora v Harrachově

Unikátem je černá sjezdovka, na které jen tak nenajdete horní, střední nebo dolní hank. Nachází se jen jediný hank s třistametrovým převýšením. Večerní lyžování si užijete na sjezdovce Červená II. Právě pro svůj mírnější sklon je tato trať ideální pro rodiny s dětmi a méně zdatné lyžaře.

Foto: http://www.skiareal.com

Velikou akcí a lákadlem je stavba sněhového hradu, který bývá zimní dominantou Harrachova od půlky ledna do půlky března. hrad je zapsán, jako největší sněhová stavba v Čechách. Kolem hradu se konají různé akce, které vrcholí rytířskými hrami a dobýváním hradu. Kromě hradu, baví návštěvníky Ski museum Harrachov nebo unikátní bobová dráha.

Časové jízdenky v jednom dni se pohybují od 420 korun za 3hodinové do 590 korun za 8hodinové jízdné. Výhodnější lyžování je v případě skipassů na více dní. Skipass na 2 dny vyjde dospělého 1 150 korun a děti 750 korun. Týdenní jízdné stojí 3 070 korun dospělé a 1 450 korun dětské lyžaře.

 

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

Nizozemský soud poslal do vězení zloděje obrazů van Gogha a Franse Halse

Devětapadesátiletého Nizozemce v pátek poslal na osm let za mříže soud v Lelystadu severovýchodně od Amsterodamu za krádež dvou cenných obrazů. Obraz Vincenta van Gogha Farní zahrada v Nuenenu z roku 1884 zmizel loni v březnu z muzea Singer Laren ve městě Laren. Loni v srpnu pak podle soudu tentýž zloděj ukradl i Halsovo plátno Dva smějící se chlapci (1627) z malého muzea Hofje van Mevrouw van Aerden v Leerdamu, asi 60 kilometrů jižně od nizozemského hlavního města.

Obě díla zmizela beze stopy. Jenom hodnotu Halsovy malby soud odhadl na 16 milionů eur (přes 400 milionů korun). "Tyto obrazy jsou součástí národního kulturního dědictví, mají význam pro dnešní i budoucí generace," konstatoval soud podle agentury DPA.

Na obou místech činu se našla DNA odsouzeného muže, který byl už v minulosti trestán za krádež umění. Obvinění z posledních krádeží popíral.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Katalánský expremiér Puigdemont na Sardinii vyšel z vězení, může volně cestovat

Katalánský expremiér a europoslanec Carles Puigdemont v pátek vyšel na Sardinii z vězení. Soud mu přitom dovolil cestovat i mimo území Itálie do 4. října, na kdy je naplánováno stání ohledně jeho vydání do Španělska. Tam je stíhaný v souvislosti s uspořádáním neústavního referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Italské úřady Puigdemonta zadržely ve čtvrtek večer na základě španělského zatykače, ohledně jehož platnosti však panují nejasnosti.

"Všechno je v pořádku," řekl médiím shromážděným před věznicí Puigdemont po svém propuštění. "Je to další soudní vítězství. Španělsko nikdy nemá dost toho se zesměšňovat," dodal.

Puigdemont přiletěl na Sardinii ve čtvrtek, aby se tam zúčastnil folklórního festivalu a jednal s místními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii.

Italský soud se podle Puigdemontova právníka katalánského lídra zeptal, zda si přeje být navrácen do Španělska, s čímž Puigdemont nesouhlasil. Nyní se bude italská justice zabývat tím, zda je žádost o vydání Katalánce oprávněná. Proces bude podle jednoho ze soudců trvat několik týdnů.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maďarská policie dopadla českého převaděče, vezl třicet Syřanů

Policejní hlídka ve městě Dunavecse v centrální části Maďarska v nočních hodinách objevila ve vozidle se slovenskou poznávací značkou řízeném českým občanem tři desítky Syřanů bez dokladů, kteří nemohli prokázat, že se v Maďarsku nacházejí legálně. Oznámila to v pátek maďarská policie na svém webu, na kterém zveřejnila také snímky z nitra dodávky plné uprchlíků.

Zatímco Syřany maďarské úřady po výslechu vyhostí, řidiče policie zadržela a chystá se požádat o uvalení vazby, protože je podezřelý z obchodování s lidmi. Za to mu může v případě odsouzení hrozit trest až pěti let vězení za normálních okolností, za přitěžujících až 15 let, dodala policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy