Chystáte se na hory? Harrachov začíná zimní sezónu!

Ilona Víchová
13. 12. 2012 8:55
Lyžařské středisko v Harrachově už tento víkend přivítá své první lyžaře a milovníky zimních sportů.
Foto: www.czechtourism.cz

Lyžařská střediska v Harrachově právě otevřela své brány a milovníci sněhu se na perfektně připravených sjezdovkách svezli poprvé v zimní sezóně 2012/2013. Čertova hora patří k nejoblíbenějším střediskům zimních sportů. Nazujte přeskáče, zabalte lyže a vydejte se o víkendu s celou rodinou do Harrachova. Skiareály v Harrachově nabízí vyžití pro rodiny s dětmi a spoustu novinek. 

Lyžařská sezóna právě začíná

Už skoro týden je v provozu lanová dráha Harrachov Čertova hora v Krkonoších. Své návštěvníky vyveze i lyžařský vlek a to každý den od 8 do 16 hodin. Ideální podmínky slibuje hlavně sjezdovka Červená II, která hlásí 60 centimetrů technického a přírodního sněhu v délce 1,8 kilometrů. Z Čertovy hory můžete vyzkoušet celkem čtyři sjezdovky v různých obtížnostech, na které se dopravíte dvěma čtyřsedačkovými lanovkami. Mezi velmi oblíbené tratě patří právě Červená II, kde si zalyžují milovníci carvingových svahů. Sjezdovka nabízí šířku až kolem 80 metrů. Z kopce dolů sjedete nejen po modré a červené, ale také na prudké černé.

Foto: http://www.skiareal.com

Zahájení zimní sezóny

V sobotu 15. prosince čeká návštěvníky Zahájení lyžařské sezony 2012/2013. Město Harrachov si připravilo akci v dolní stanici lanové dráhy Delta. Kromě lyžování za super ceny vás po celý den bude provázet hudební produkce DJ Vosy. Program začíná v 10:00 a končí v 15:00 hodin. Během dne se vám představí Harrachov card a firmy Dynastar a Rosignoll ve spolupráci s Classic school předvedou své nejnovější zboží.

Foto: http://www.skiareal.com

Lyžařská škola Plos se svým Snowkidz programem zabaví vaše děti po celou dobu trvání akce. Na své si přijdou i dámy. V 11:15 začne módní přehlídka zimního oblečení firmy DAVID Spot Harrachov a celá akce bude zakončená Koncertem hudební skupiny RANGERS. O občerstvení se postarají stany Jägermaister, Natelo, Finlandia, Semtex a Pivovar Novosad. Návštěvníci získají zdarma Krakonošův gulášek, sladké pečivo a různé smažené pochoutky. V den akce si zalyžujete s 30 procentní slevou.

Ideální podmínky

Lyžařské středisko Harrachov má v současné době výborné podmínky nejen pro lyžaře a snowboardisty, ale také pro běžkaře. Na magistrále leží více než 0,5 metru prachového přemrzlého sněhu. Před víkendem se bude upravovat základní okruh magistrály z Čertovy hory přes Studenov a Kladovou cestu včetně údolí Mulavy a Ryzího potoka. Udělejte si výlet z Čertovy hory k horské boudě Dvoračky a vraťte se třeba k osadě Jizerka.

Pohodlí a novinky

Vstříc krásným zážitkům z lyžování či běžkování vás vyveze čtyřsedačková lanovka, která stoupá do výšky přes 1000 metrů nad mořem. Z lanové dráhy se pokocháte krásným výhledem a prohlédnete si mamutí můstek pro lety na lyžích. Dopravu na Čertovu horu zajišťují dvě čtyřsedačkové lanovky. Lanovka Harrachov - Čertova hora Delta a Rýžviště - Čertova hora Alfa. Delta je velmi moderní s nástupovým pojízdným kobercem.

Lyžování ve ski areálu Čertova hora v Harrachově

Unikátem je černá sjezdovka, na které jen tak nenajdete horní, střední nebo dolní hank. Nachází se jen jediný hank s třistametrovým převýšením. Večerní lyžování si užijete na sjezdovce Červená II. Právě pro svůj mírnější sklon je tato trať ideální pro rodiny s dětmi a méně zdatné lyžaře.

Foto: http://www.skiareal.com

Velikou akcí a lákadlem je stavba sněhového hradu, který bývá zimní dominantou Harrachova od půlky ledna do půlky března. hrad je zapsán, jako největší sněhová stavba v Čechách. Kolem hradu se konají různé akce, které vrcholí rytířskými hrami a dobýváním hradu. Kromě hradu, baví návštěvníky Ski museum Harrachov nebo unikátní bobová dráha.

Časové jízdenky v jednom dni se pohybují od 420 korun za 3hodinové do 590 korun za 8hodinové jízdné. Výhodnější lyžování je v případě skipassů na více dní. Skipass na 2 dny vyjde dospělého 1 150 korun a děti 750 korun. Týdenní jízdné stojí 3 070 korun dospělé a 1 450 korun dětské lyžaře.

 

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy