Chybí vám lidé? Pomazlete se s ovcemi. Farma našla lék na osamělost v době pandemie

Magazín Reuters Magazín, Reuters
17. 3. 2021 17:00
Omezování společenského života kvůli šíření pandemie koronaviru uvrhlo mnoho lidí do izolace. Farma v Německu ovšem přišla s originálním způsobem, jak pocitům osamělosti během lockdownu čelit. Zájemcům nabízí možnost pomazlit se s ovcemi.
V době pandemie našli Němci způsob, jak se tulit navzdory pravidlům o společenské odstupu. Mazlí se s ovcemi. | Video: Reuters

"Chováme úžasné ovce, které si každého návštěvníka rychle oblíbí," řekla agentuře Reuters Lexa Vossová, která na farmě poblíž západoněmeckého města Hattingen vede vzdělávací program zaměřený na kontakt s hospodářskými zvířaty.

"Lidé mají možnost se s ovcemi spřátelit, aniž by je přitom někdo neustále hlídal. Mohou zažít krásné chvíle v přírodě, daleko od všech roušek a omezování sociálních kontaktů," doplnila.

Zájemcům stačí, když si přes internet domluví schůzku s ovcemi, ve smluvený čas dorazí na farmu a pak už mohou bez omezení hladit jejich chundelatou srst. Za mazlení se zvířaty si chovatelé neúčtují žádný poplatek, za každý dobrovolný příspěvek na provoz farmy jsou ale vděční.

"V době, kdy se musíme jeden druhému vyhýbat, nebo minimálně dodržovat bezpečné vzdálenosti, je možnost obejmout si ovci k nezaplacení. Když jsem dřív chodila kolem pastvin, ovce přede mnou vždycky utekly. Ty místní se ale chovají úplně jinak, je to úžasné," pochvalovala si jedna ze spokojených návštěvnic Therese Pfefferová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy