Chybí vám lidé? Pomazlete se s ovcemi. Farma našla lék na osamělost v době pandemie

Omezování společenského života kvůli šíření pandemie koronaviru uvrhlo mnoho lidí do izolace. Farma v Německu ovšem přišla s originálním způsobem, jak pocitům osamělosti během lockdownu čelit. Zájemcům nabízí možnost pomazlit se s ovcemi.
V době pandemie našli Němci způsob, jak se tulit navzdory pravidlům o společenské odstupu. Mazlí se s ovcemi. | Video: Reuters

"Chováme úžasné ovce, které si každého návštěvníka rychle oblíbí," řekla agentuře Reuters Lexa Vossová, která na farmě poblíž západoněmeckého města Hattingen vede vzdělávací program zaměřený na kontakt s hospodářskými zvířaty.

"Lidé mají možnost se s ovcemi spřátelit, aniž by je přitom někdo neustále hlídal. Mohou zažít krásné chvíle v přírodě, daleko od všech roušek a omezování sociálních kontaktů," doplnila.

Zájemcům stačí, když si přes internet domluví schůzku s ovcemi, ve smluvený čas dorazí na farmu a pak už mohou bez omezení hladit jejich chundelatou srst. Za mazlení se zvířaty si chovatelé neúčtují žádný poplatek, za každý dobrovolný příspěvek na provoz farmy jsou ale vděční.

"V době, kdy se musíme jeden druhému vyhýbat, nebo minimálně dodržovat bezpečné vzdálenosti, je možnost obejmout si ovci k nezaplacení. Když jsem dřív chodila kolem pastvin, ovce přede mnou vždycky utekly. Ty místní se ale chovají úplně jinak, je to úžasné," pochvalovala si jedna ze spokojených návštěvnic Therese Pfefferová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

V pražské Černokostelecké ulici hořel byt, 11 lidí je zraněných. Na místo letěl záchranářský vrtulník

Při požáru bytu v domě v pražské Černokostelecké ulici bylo v neděli zraněno 11 lidí, nejméně dva z nich jsou ve vážném stavu, na místo letěl vrtulník. Na Twitteru o tom informovala mluvčí záchranářů Jana Poštová. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky hořelo v jedné místnosti v bytě ve třetím patře. Požár hasiči dostali rychle pod kontrolu, nyní už byt odvětrávají, řekl mluvčí. Událost měli hlášenou v 17:15.

První informace hovořily o osmi zraněných. Později mluvčí upřesnila, že jich je 11. "Minimálně dvě z toho jsou ve vážném zdravotním stavu. Jednoho z nich nyní záchranáři uvedli do umělého spánku a zajišťují dýchací cesty. Na místo byl vyslán také záchranářský vrtulník," uvedla. Záchranáři aktivovali traumatologický plán, který se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Schalke se dočkalo druhé výhry v sezoně

Beznadějně poslední fotbalisté Schalke se dočkali v německé lize druhého vítězství v sezoně. Celek z Gelsenkirchernu zdolal v 28. kole Augsburg 1:0. Na šestnácté místo, které znamená účast v baráži, ale ještě ztrácí propastných 12 bodů. Mohuč má navíc podvečerní zápas v Kolíně nad Rýnem k dobru.

První výhru po 12 kolech vystřelil Schalke už ve čtvrté minutě Suat Serdar, který gólem oslavil dnešní 24. narozeniny. Čeští hráči Augsburgu, brankář Tomáš Koubek a stoper Marek Suchý, strávili celý zápas na lavičce.

Další zprávy