reklama
 
 

Chtěl si vyfotit selfie s Darth Vaderem, teď je za pedofila

12. 5. 2015
Australan si pořídil první selfie ve svém životě. Protože fotil v blízkosti dětí, pokládala ho neznámá žena za pedofila.

Melbourne – Čtyřicetiletý Australan příliš zkušeností se sociálními sítěmi nemá. Nepropadl tedy ani trendu pořizování "selfíček", ale na svoje první, k němuž se dlouho odhodlával, v životě nezapomene. Cizí žena ho totiž kvůli fotce mylně označila na Facebooku za pedofila a muž se musel zpovídat i na policii, píše deník The Herald Sun.

"Mám teď pocit, že se na nikoho nemůžu ani podívat nebo se třeba na někoho na veřejnosti usmát. Ta zkušenost je opravdu děsivá," svěřil se Australan.

Politováníhodný omyl se stal, když nakupoval v místním obchodním domě dárek pro partnerku. "Všiml jsem si plakátu Star Wars, a protože jsou moje děti velcí fandové tohoto filmu, vyfotil jsem si selfie s Darth Vaderem v pozadí,“ vysvětloval otec tří dospívajících dětí.

Neuvědomil si ale, že se nachází v blízkosti dětského koutku. "Kolem mě se pohybovalo několik malých děcek. Myslel jsem, že si chtějí prohlédnout fotku na displeji mého mobilu. V tu chvíli nebyli kolem žádní dospělí," přiblížil, jak k omylu došlo.

Právě v tu chvíli ho jedna z přihlížejících matek vyfotografovala. Myslela si, že muž si fotí její potomky, a automaticky ho pokládala za podezřelou osobu. Jeho snímek pak spolu s varováním zveřejnila na Facebooku, kde se začal rychle šířit spolu s negativními komentáři.

"Měl jsem obchodní schůzku a můj telefon neustále vyzváněl. Až když jsem na jedno z mnoha čísel zavolal zpět, zjistil jsem, co se děje," přiblížil zaskočený muž, který se nevědomky stal během chvíle terčem kritiky a řady výhrůžek. 

Vše pečlivě ověřujte, vyzývá Australan

Okamžitě se vydal na policejní stanici s tím, že vzniklou situaci vysvětlí. "Lustrovali mi mobilní telefon a musel jsem podat řadu dalších informací," přiblížil.

Exhibicionismus a vytváření obrazu, který se mi líbí. To jsou podle šéfredaktora serveru iHNed.cz důvody, proč si lidé selfie tak oblíbili. | Video: DVTV |  06:00

Poučený ze svých negativních zkušeností vyzývá teď ostatní k velké opatrnosti. "Chápu, že byla přesvědčená o tom, že dělá dobrou věc. Mně ale svým nerozvážným jednáním způsobila mnoho problémů," dodal.

Na Facebooku se muže posléze zastala celá řada uživatelů. Jedním z nich byl i známý blogující otec Clint Greagan, jenž upozornil na podobné omyly, které v minulosti kolovaly sociálními sítěmi.

autor: pej | 12. 5. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama