Neurážejte a nepomlouvejte, vyzvala královská rodina fanoušky na sociálních sítích

ČTK / Reuters
5. 3. 2019 15:00
Britská královská rodina vydala v pondělí pravidla chování pro ty, kdo ji sledují na sociálních sítích. Vyzývá v nich k vlídnosti a varuje, že nevhodný obsah může ohlásit policii. Reaguje tak na rostoucí počet nenávistných a urážlivých komentářů vůči těhotné vévodkyni Meghan i vévodkyni Kate.
Vévodkyně Kate a Meghan.
Vévodkyně Kate a Meghan. | Foto: Reuters

"Žádáme všechny, kdo se zapojí do našich kanálů na sociálních sítích, aby se chovali zdvořile, vlídně a respektovali všechny členy naší komunity na sociálních sítích," citovala agentura Reuters z pravidel chování, která společně vydaly Buckinghamský a Kensingtonský palác a palác Clarence House.

Komentáře týkající se královské rodiny podle těchto pravidel nemají být pomlouvačné, nemravné či urážlivé. Nesmějí ani diskriminovat lidi na základě rasy, pohlaví, náboženství, národnosti, sexuální orientace a dalších kritérií. Jejich obsah musí rovněž tematicky souviset se zveřejněným příspěvkem.

O tom, zda byl nový protokol porušen, rozhodne palác. Příspěvek pak může skrýt či smazat a provinilce dokonce může do budoucna zablokovat. V krajním případě komentář ohlásí policii.

Účet britské královské rodiny sleduje na Twitteru zhruba 3,87 milionu uživatelů, dalších asi 1,69 milionu sleduje twitterový profil Kensingtonského paláce.

Na sociálních sítích se v poslední době množí agresivní komentáře, kterými někteří uživatelé útočí hlavně na manželku prince Williama vévodkyni Kate a na ženu prince Harryho, vévodkyni Meghan.

Objevily se také výhrůžky či surové hádky mezi dvěma tábory fanoušků, kteří si říkají Tým Kate nebo Tým Meghan.

Video: Harry bude fantastický otec, říká vévodkyně Meghan

Harry bude fantastický otec, prohlašuje Meghan. Pohlaví dítěte královský pár nechce vědět | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy