Chobotnice předpovídala výsledky japonských fotbalistů na MS. Rybář ji prodal a Japonci vypadli

Magazín Magazín
5. 7. 2018 14:05
Chobotnice Rabio předpověděla správně několik vítězství japonského fotbalového týmu na mistrovství světa. Před první prohrou ji však rybář prodal a stoupající hvězda japonského internetu tak nakonec skončila na talíři.
Chobotnice, která předpověděla výsledek šesti zápasů mistrovství světa v roce 2010.
Chobotnice, která předpověděla výsledek šesti zápasů mistrovství světa v roce 2010. | Foto: Sport

Japonský tým to na mistrovství světa ve fotbale v pondělí po prohře s Belgií zabalil. Smutný konec ale potkal také chobotnici Rabio, která správně odhadla všechny výsledky japonského fotbalového týmu. Rybář Kimio Abe se totiž rozhodl, že poslouží více jako jídlo než jako jasnovidka a prodal ji na trhu s potravinami.

Rybář místnímu deníku podle britské BBC řekl, že dal přednost živobytí před internetovou slávou. Pacifická chobotnice předpověděla vítězství Japonska nad Kolumbií, stejně jako výhru nad Senegalem.

Rybář prodal Rabio ještě před prohrou Japonska s Polskem. Jestli byl naštvaný na to, že chobotnice předpokládala neúspěch týmu, jasné není. Kimio Abe se však nechal slyšet, že pro další odhady sportovních zápasů si hodlá vylovit další chobotnici.

Rabio nebyla zdaleka jediná vědma. V roce 2010 předpověděl německý bezobratlovec Paul správně výsledek šesti zápasů mistrovství světa. Na rozdíl od japonské chobotnice však svou kariéru přežil a skonal o dva roky později ve svém akváriu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy