Chobotnice předpovídala výsledky japonských fotbalistů na MS. Rybář ji prodal a Japonci vypadli

Magazín Magazín
5. 7. 2018 14:05
Chobotnice Rabio předpověděla správně několik vítězství japonského fotbalového týmu na mistrovství světa. Před první prohrou ji však rybář prodal a stoupající hvězda japonského internetu tak nakonec skončila na talíři.
Chobotnice, která předpověděla výsledek šesti zápasů mistrovství světa v roce 2010.
Chobotnice, která předpověděla výsledek šesti zápasů mistrovství světa v roce 2010. | Foto: Sport

Japonský tým to na mistrovství světa ve fotbale v pondělí po prohře s Belgií zabalil. Smutný konec ale potkal také chobotnici Rabio, která správně odhadla všechny výsledky japonského fotbalového týmu. Rybář Kimio Abe se totiž rozhodl, že poslouží více jako jídlo než jako jasnovidka a prodal ji na trhu s potravinami.

Rybář místnímu deníku podle britské BBC řekl, že dal přednost živobytí před internetovou slávou. Pacifická chobotnice předpověděla vítězství Japonska nad Kolumbií, stejně jako výhru nad Senegalem.

Rybář prodal Rabio ještě před prohrou Japonska s Polskem. Jestli byl naštvaný na to, že chobotnice předpokládala neúspěch týmu, jasné není. Kimio Abe se však nechal slyšet, že pro další odhady sportovních zápasů si hodlá vylovit další chobotnici.

Rabio nebyla zdaleka jediná vědma. V roce 2010 předpověděl německý bezobratlovec Paul správně výsledek šesti zápasů mistrovství světa. Na rozdíl od japonské chobotnice však svou kariéru přežil a skonal o dva roky později ve svém akváriu.

 

Právě se děje

Další zprávy