Chlapec utekl rodičům, najel autem přes tisíc mil

Veronika Šmausová, Report
9. 4. 2009 14:50
Jettersville - Třináctiletý chlapec z Virginie ujel dodávkou svých rodičů, s přívěsem se dvěma koňmi a psem 1300 mil.

Chtěl se totiž podívat na rodeo v Texasu.

Na cestu se třináctiletý kluk vydal ve středu. Že je živý a zdravý zjistili jeho rodiče až v pátek.

Tušili, že by mohl být Weatherfordu v Texasu, kde v minulosti sám vystupoval, a nemýlili se. Po dvou dnech se se svým synem shledali.

"Takhle dobře to vždycky nekončí. Jsem moc rád, že mohu přinést dobré zprávy o tom, že je chlapec v pořádku," řekl mluvčí policie ve Virginii Tom Cunningham.

Podle policistů byl chlapec nevídaně dobře vybavený - na cestu si vzal oblečení, jídlo a dokonce i náhradní kanystry s benzínem.

Rodiče přišli chlapci na stopu díky bezpečnostní nahrávce texaské pumpy, kde chlapec s dodávkou zastavil, aby načerpal palivo.

Na místo se okamžitě vydali i rodiče, aby se přesvědčili, že na nahrávce je skutečně jejich syn.

"Když uvěřili, začali chodit na místa, o kterých si mysleli, že by tam jejich syn mohl být," dodává Cunningham.

Rodeo ve Weatherfordu, kde chlapce nakonec nalezli, leží dvě hodiny cesty od pumpy, kde chlapec čerpal. Rodiče byli přesvědčení, že právě tam se jejich syn vydal.

Jak se rodiče dozvěděli o nahrávce u pumpy, je ale pro Cunnighama záhadou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy