Chlapec utekl rodičům, najel autem přes tisíc mil

Veronika Šmausová, Report
9. 4. 2009 14:50
Jettersville - Třináctiletý chlapec z Virginie ujel dodávkou svých rodičů, s přívěsem se dvěma koňmi a psem 1300 mil.

Chtěl se totiž podívat na rodeo v Texasu.

Na cestu se třináctiletý kluk vydal ve středu. Že je živý a zdravý zjistili jeho rodiče až v pátek.

Tušili, že by mohl být Weatherfordu v Texasu, kde v minulosti sám vystupoval, a nemýlili se. Po dvou dnech se se svým synem shledali.

"Takhle dobře to vždycky nekončí. Jsem moc rád, že mohu přinést dobré zprávy o tom, že je chlapec v pořádku," řekl mluvčí policie ve Virginii Tom Cunningham.

Podle policistů byl chlapec nevídaně dobře vybavený - na cestu si vzal oblečení, jídlo a dokonce i náhradní kanystry s benzínem.

Rodiče přišli chlapci na stopu díky bezpečnostní nahrávce texaské pumpy, kde chlapec s dodávkou zastavil, aby načerpal palivo.

Na místo se okamžitě vydali i rodiče, aby se přesvědčili, že na nahrávce je skutečně jejich syn.

"Když uvěřili, začali chodit na místa, o kterých si mysleli, že by tam jejich syn mohl být," dodává Cunningham.

Rodeo ve Weatherfordu, kde chlapce nakonec nalezli, leží dvě hodiny cesty od pumpy, kde chlapec čerpal. Rodiče byli přesvědčení, že právě tam se jejich syn vydal.

Jak se rodiče dozvěděli o nahrávce u pumpy, je ale pro Cunnighama záhadou.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 21 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy