reklama
 
 

Chlapci jménem Adolf Hitler odmítli upéct dort

17. 12. 2008 18:00
Kuriózní spor vznikl mezi rodiči z Austrálie a společností specializující se na výrobu dortů. Ta jim odmítla vyrobit dort s nápisem "Hodně štěstí, Adolfe Hitlere". Právě tak se totiž jmenuje syn Campbellových.

Mluvčí obchodu se brání: "Napsat na dort narozeninové přání Adolfu Hitlerovi je podle nás nevhodné."

Otec dítěte považuje jejich jednání za nespravedlivé. Tvrdí, že by dotyčná společnost měla mít více pochopení a brát ohled na city jeho rodiny. "Je třeba, aby to jméno přijali. Jméno je jen jméno. To dítě nevyroste a nebude dělat to, co Hitler," uvedl.

Přestože má pětatřicetiletý muž dům "vyzdobený" hákovým křížem, tvrdí, že důvod, proč pojmenoval syna právě takto, je pouze jeho nezvyklost a dodal, že stejné jméno mít určitě nikdo nebude.

Adolf Hitler Campbell tak o svůj narozeninový dort přijde. Stejně tak jako jejich dcera, která se jmenuje Honszlynn Hinler Jeannie Campbell, údajně podle Heinricha Himmlera.

Muž se brání: "Jsou to jen jména, víte? Moje děti jsou malé. Ostatní mít dorty budou. Je to pro nás všechny těžké. Není to fér k mým dětem."

Připomínku, zda nebudou mít děti v budoucnu s nezvyklým jménem problémy, například až nastoupí do školy, pan Campbell rezolutně odmítá.

autor: Jana Finferlová | 17. 12. 2008 18:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama