reklama
 
 

Chlapce šikanovali ve škole. Díky videu jeho matky jej podpořili američtí sportovci, zpěváci i herci

13. 12. 2017 7:29
"Proč jim činí radost chovat se krutě k nevinným lidem? To není v pohodě," říká Keaton Jones v autě své matce. Video o víkendu vyvolalo vlnu solidarity i mezi americkými celebritami.

Keaton Jones z Tennessee se přes víkend stal novou hvězdou amerického internetu. Jeho matka totiž v pátek zveřejnila na svém Facebooku srdcervoucí video, ve kterém se chlapec ptá, proč mu ostatní děti ubližují.

Meet Keaton Jones a very smart little boy who is being bullied at school. This video is heartbreaking!! I want to bring Keaton to Vegas and hang out at UFC Headquarters. If anyone knows how i can reach the family please let me know. Thank u everyone

Zveřejnil(a) Dana White dne 10. Prosinec 2017

Kimberly Jonesová příspěvek přidala poté, co svého syna vyzvedla ze školy Horace Maynard Middle School v městečku Maynardville, protože se bál jít na oběd s ostatními. "Proč jim činí radost chovat se krutě k nevinným lidem? To není v pohodě," říká Keaton Jones v autě své matce.

Podle něj si dělají legraci z jeho nosu, říkají mu, že je škaredý a že nemá žádné kamarády. Chlapci údajně ostatní spolužáci strkali šunku do oblečení a polévali jej mlékem. "Lidé, kteří jsou jiní, nemusejí být kvůli tomu kritizováni. Není to jejich vina," přesvědčuje ve videu chlapec.

Video podle televize NBC mělo v neděli více než 18 milionů zhlédnutí. A všimli si jej američtí sportovci, zpěváci i herci. Například Delanie Walker, hráč amerického fotbalu v týmu Tennessee Titans, zveřejnil na svém Twitteru podporující video.

Evans pozval chlapce na premiéru filmu do Los Angeles

Keatonovi vzkázal, že ho mrzí, že jej šikanují, ale že má být sám sebou. "Doufám, že tohle video a všechny tweety pomohou k tomu, aby tě přestali šikanovat." Walker pozval celou rodinu na zápas a další členové týmu by chtěli zase Keatona navštívit v jeho škole.

"Zůstaň silný, Keatone. Nenech je, aby z tebe udělali necitu. Slibuju, že to bude lepší," napsal k videu herec Chris Evans, který proslul rolí Kapitána Ameriky. Chlapce i jeho matku pozval příští rok do Los Angeles na premiéru filmu Avengers: Infinity War.

Country zpěvačka Kelsea Balleriniová zase na Twitteru napsala, že až se příště zastaví v rodném Knoxville, chce vidět, jak se ostatní Keatonovi za šikanu omluví. Někdejší automobilový závodník Dale Earnhardt Jr. sdělil, že by se rád přidal na Keatonův dlouhý seznam přátel.

Solidaritu vyjádřil Snoop Dogg i Demi Lovato

K vyjádření solidarity americkému chlapci na sociálních sítích se přidal i raper Snoop Dogg: "Láska je jedinou cestou, jak porazit nenávist." Každým dnem přibývají další osobnosti, například Eva Longoriaová, Orlando Bloom či Romeo Beckham. "Je tolik lidí, kteří vyšli ze šikanování silnější, a ty budeš jedním z nich," napsala americká zpěvačka Demi Lovato.

"Jsem překvapená, že se to nestalo dříve, protože znám několik rodičů, kteří měli se školou stejný problém," citoval deník USA Today Amandu Hensleyovou, jednu z matek, jejíž děti chodí do vedlejší školy.

Ředitel školy Greg Clay deníku řekl, že o šikaně Keatona Jonese nevěděl a incident popsaný na videu byl vyřešen již dříve. "Není to tak rozbujelé, jak vám ve videu chce namluvit. Nemohu vám říct, co jsme udělali, ale mohu vám říct, že jsme podnikli kroky vůči dětem," sdělil.

Jonesová v pondělí video na Facebooku skryla do soukromí a nevydávala již žádný komentář.

Video: Jak vypadají nadávky ze sociálních sítích v reálném životě?

Projekt In Real Life převedl on-line nadávky do skutečnosti | Video: In Real Life |  01:58

autor: mdan | 13. 12. 2017 7:29

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama