Chcete vědět, jak vypadá průměrný Čech? Pomozte nám ho najít

red
13. 2. 2015 15:09
Redakce magazínu Hospodářských novin hledá jedince, kteří mají "parametry" průměrného obyvatele Česka.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha – Na obyčejného Čecha se odvolává kdekdo – od agentur pro výzkum trhu až po politické špičky. Většina z nás si ho také dovede celkem snadno představit. Lépe řečeno, každý nějakou představu máme, byť pravděpodobně odlišnou.

Ale pak jsou tu objektivní, kvantifikovatelná kritéria. A tím se dostáváme k Čechovi či Češce, kteří jsou "průměrní". Jací jsou? Jaké mají problémy, jak žijí a co jim dělá radost? Redaktoři magazínu Hospodářských novin se to pokoušejí zjistit. Aby to mohli udělat, hledají Čechy běžných parametrů.

Rádi bychom s vybranými běžnými Čechy hovořili o jejich životě i názorech na svět. Ty jsou jasně dané a známé, přesto je důležité mít je všechny najednou a pohromadě. Pokud jste muž vysoký 180 centimetrů a vážící 83,5 kilogramu, případně žena vysoká 167 centimetrů a vážící 69–70 kilogramů, oba ve věku 40–41 let, máme zájem hovořit právě s vámi.

Jsou tu ale ještě další parametry, které je třeba splnit. Váš plat by měl být 23–24 tisíc, v posledních pěti letech jste byli v zimě lyžovat a v létě v Chorvatsku. A konečně – jste ženatý/vdaná, vypijete jednu až dvě kávy denně, a pokud jste muž, pak přibližně deset piv týdně.

Jestliže splňujete všechna kritéria, rádi bychom mluvili právě s vámi. Dejte nám o sobě vědět na mailu [email protected]. Rádi si s vámi promluvíme a vybrané z vás odměníme.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy