Chcete se naučit carving na lyžích? Jde to i bez sněhu

Ilona Víchová
27. 2. 2012 10:26
Carvingové lyžování na trenažérech posilujene nejen fyzickou kondici, ale také nás zbaví strachu z pádu
Foto: Kryštof Krýzl/Natland Group

Vyrazili jste letos na hory a zjistili, že všichni kolem lyžují lépe než vy? Zkuste navštívit carvingové centrum v Praze, kde vás naučí správnou techniku a ještě svůj styl můžete pilovat během celého roku.

Pro příznivce carvingu a snowboardu máme dobrou zprávu. Můžete si užívat zimní sporty bez jediné sněhové vločky. Cvičení na trenažéru v carvingovém centru není žádná ostuda. Kromě toho, že získáte výbornou kondičku a moderní styl lyžování, zhubnete přebytečné kilogramy.

V centrech lyžují mistři i začátečníci. Na jednotlivých trenažérech najdeme ty, kteří chtějí rozvíjet speciální dovednosti i ty, kteří si především chtějí zlepšit fyzickou kondici a rovnováhu. Můžeme se naučit správného lyžařského a snowboardového postoje. Dosáhneme potřebné síly, rozsahu pohybu a hlavně tolik potřebné reakce.

Carving centrum Praha vítá všechny milovníky zimního sportu

Proč mám navštěvovat carving centrum? Určitě jde o nejrychlejší způsob, jak se naučit novou moderní carvingovou techniku a nepotřebujeme žádný sníh. Pravidelnou návštěvou se zcela odbourává svalová únava a případné bolesti, po prvním dni na sjezdovce. Po celý rok si svou techniku můžeme zdokonalovat a to pod vedením zkušeného instruktora.

Ideální způsob, jak u dětí rozvíjet praktické dovednosti lyžování. Celý proces je pod dohledem profesionálů. Tím zabráníme, že se naše ratolest naučí nějakým zlozvykům. Trénink po celý rok udržuje pevné svalstvo a zlepšuje celkový pohyb těla. Pomocí carvingového trenažéru se dá překonat strach, který začátečníci často pociťují. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Při dostatečné pravidelnosti budeme na sto procent fit a to zábavnou formou. Užitečným pomocníkem je centrum při koupi nových lyžařských bot. Vyzkoušíte jejich pohodlnost a kvalitu ve skutečných podmínkách ještě dříve, než budete stát na sjezdovce. Během zkoušení vám budou boty různě upravované, aby vás neškrtily a dobře seděly.

Další důvod, proč zvolit tento styl lyžování, je rehabilitace po úrazu. Pokud jste někdy v minulosti utrpěli zranění na lyžích nebo snowboardu, jde o nejlepší způsob, jak se zase vrátit do formy bez jediného rizika.

Lyžařský trenažér? Seznamte se

Jde o pomocníka, který je orientovaný na zvládání carvingové techniky lyžování. Interaktivní sjezd na lyžích a na snowboardu SkyTec Interactive umožňuje milovníkůma zimních radovánek blbnout po celý rok. Trenažér simuluje odstředivou sílu, kterou sportovci zažívají při carvingovém oblouků. Mechanismus pracuje s nejmodernějším počítačovým zařízením.

Je samozřejmé, že tato moderní technologie nenastíní zcela stejné podmínky, jako při lyžování na sjezdovce, ale centrum samo přiznává, že to není jejich cílem. Výhodou je, že trenažér napodobuje energii, která na sjezdaře působí. Po tréninku cítíme nejen fyzické, ale i morální zlepšení.

Jednoduše se obujete do přezkáčů a budete upevněni na dvě tyče, které simulují lyže. Jejich konce jsou připevněné na trenažéru, který ovládáte svými pohyby. Po stranách jsou umístěné ochranné sítě a přímo před vámi je tyčové zábradlí, kterého se v případě potřeby můžete zachytit.

Lyžař nebo kulturista?

Začátečníci za pomocí instruktora ovládnou všechny jízdy na lyžích nebo snowboardu. Při tréninku pocítíte, jak je důležité postavení nohou a trupu. Velmi rychle dosáhnete rovnováhy a získáte kontrolu nad rychlostí. Zkušený profesionál během tréninku upravuje váš postoj, polohu rukou, nohou a trupu. Mimo jiné vás naučí správně dýchat.

Foto: Reuters

Kromě zážitku a pilování jízdy, poslouží trenažér jako posilovací stroj. SkyTec Interactive trenažér nejen posiluje tělo, ale celý srdeční systém. Získáte velkou svalovou výbavu na stehnech, hýždích, zádech a břiše. Při speciální fitness hodině dosáhnete lepší pružnosti, koordinace a celkového zlepšení cévního systému.

Peníze a přezkáče s sebou!

Tréninky probíhají na předběžné objednávky pod dozorem zkušených instruktorů. Doba cvičení trvá třicet minut. Hodina, která bude do páté hodiny odpoledne stojí 250 korun. Po páté hodině a o víkendu stojí třicet minut 400 korun. Ideální volbou pro dospělé je měsíční permanentka, která stojí 2 800 korun. Pokud byste raději permanentku na deset vstupů, zaplatíte 3 500 korun.

Děti si mohou zařádit do páté hodiny za 300 korun. Pokud máte doma malého lyžaře, který si užije carvingové centrum po celý měsíc, kupte mu permanentku na třicet dní za 2 450 korun. Na webových stránkách Carvingového centra v Praze vás instruktoři prosí o vlastní sjezdařskou obuv.

 

 

 

 

Právě se děje

před 21 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám, a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy