Chcete přijít o panenství? Můžete i na počítači

Report
30. 3. 2009 18:55
San Francisco  - Už šestý rok po sobě soutěží v Americe autoři počítačových her o to, kdo vymyslí nejlepší hru na určené téma. Letos bylo zadání velmi pikantní: jak přijít o panenství.
Foto: Hratelně.cz

Úkoly dostávají herní designéři v rámci soutěže na už tradiční Konferenci autorů počítačových her.

V minulých ročnících si autoři lámali hlavy například nad hrou o lásce či hrou inspirovanou poezií Emily Dickinsonové.

Ale hra, jak přijít o panenství - to tu ještě nebylo.

Soutěž v odvětví, které obecně patří spíše mužům, vyhrály dvě dámy - Heather Kelleyová a Erin Robinsonová. Svému návrhu přitom věnovaly pouhých 36 hodin, což je mnohonásobně méně než u většiny ostatních účastníků.

Každá z žen vymyslela jeden level, který sestává z několika kratších her.

Oholit nohy a vyházet česnek

V části hry, kterou vymyslela designérka Kelleyová vybírá hráč, či spíše hráčka, jaké oblečení si vezme na rande, které má skončit rozloučením s jejím panenstvím.

V tomto levelu si musí hlavní hrdinka také správně oholit nohy a odstranit z večeře co nejvíce česneku, jehož výrazné aroma by partnera nemuselo právě nadchnout.

I druhá část hry, kterou vymyslela Erin Robinsonová, se skládá ze série miniher. Dívka se vrací z tréninku frisbee a musí mimo jiné koupit v obchodě správné kondomy a pozvat potenciálního partnera na klíčové rande.

"Ale pozor, hned vedle v telefonním seznamu má maminku a babičku!" varuje budoucí hráče autorka Robinsonová.

Hry jsou vymyšleny tak, aby se mohly také objevit na Nintendu a v iPhonech. Zda se ale skutečně začnou vyrábět a zda budou k dostání i u nás, zatím není jasné.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy