V Altenmarkt-Zauchensee začala sezóna. Když je sníh, je tu až 80 kilometrů sjezdovek

Sezona v Zauchensee již začala a návštěvníky čeká 80 kilometrů sjezdovek i řada tras volným terénem.
Obě střediska leží v nadmořské výšce okolo dvou tisíc metrů a nachází se zde něco přes 80 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Zatímco zapálení sportovci se budou cítit lépe v areálu Zauchensee-Flachauwinkl, rekreační lyžaři a rodiny s dětmi by měli vyzkoušet spíše Altenmarkt-Radstadt.
Ve středisku je řada půjčoven lyží a lyžařských škol. A bát se tady nemusí ani začátečníci. Jednodenní kurz pro dospělé lyžaře začátečníky stojí okolo 110 eur a trvá čtyři hodiny. Dětské skupinové lekce pro úplné začátečníky vychází zhruba na 100 eur za den, s každým dalším dnem navíc nabízí školy zvýhodněnou cenu. Lyžařské kurzy ale mohou využít i ti, kteří by chtěli vylepšit svou techniku.
Ve středisku Altenmarkt-Zauchensee se nachází i tři freeridové trasy pro zkušené sjezdaře. Najdou je ve východním Gamskogelu, východním Rosskopfu a Flachauwinklu. Lyžařské školy v Zauchensee nabízí také jízdy ve volném terénu s horskými vůdci, kteří zájemcům poskytnou také lavinový trénink.
Kouzlo mají také procházky zasněženou krajinou. Vybírat se dá z lehkých několikakilometrových tras i náročnějších stoupání.
Foto: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus, Matthias Fritzenwallner
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
29. 11. 2019 18:20
Salcburský lyžařský areál v dojezdové vzdálenosti z Česka navštěvují zejména náročnější lyžaři a snowboardisté. Je tu 80 kilometrů sjezdovek všech obtížností a spousta freeridových tras. Zimní sezona tu začala v pátek 22. listopadu.

Přečtěte si, kolik v Altenmarkt-Zauchensee stojí denní skipas nebo kam vyrazit na freeride a za místním jídlem. Kromě lyžování na sjezdovkách si lze vyzkoušet túru na sněžnicích, jízdu ve volném terénu nebo večerní sáňkování. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy