V Altenmarkt-Zauchensee začala sezóna. Když je sníh, je tu až 80 kilometrů sjezdovek

Sezona v Zauchensee již začala a návštěvníky čeká 80 kilometrů sjezdovek i řada tras volným terénem.
Obě střediska leží v nadmořské výšce okolo dvou tisíc metrů a nachází se zde něco přes 80 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Zatímco zapálení sportovci se budou cítit lépe v areálu Zauchensee-Flachauwinkl, rekreační lyžaři a rodiny s dětmi by měli vyzkoušet spíše Altenmarkt-Radstadt.
Ve středisku je řada půjčoven lyží a lyžařských škol. A bát se tady nemusí ani začátečníci. Jednodenní kurz pro dospělé lyžaře začátečníky stojí okolo 110 eur a trvá čtyři hodiny. Dětské skupinové lekce pro úplné začátečníky vychází zhruba na 100 eur za den, s každým dalším dnem navíc nabízí školy zvýhodněnou cenu. Lyžařské kurzy ale mohou využít i ti, kteří by chtěli vylepšit svou techniku.
Ve středisku Altenmarkt-Zauchensee se nachází i tři freeridové trasy pro zkušené sjezdaře. Najdou je ve východním Gamskogelu, východním Rosskopfu a Flachauwinklu. Lyžařské školy v Zauchensee nabízí také jízdy ve volném terénu s horskými vůdci, kteří zájemcům poskytnou také lavinový trénink.
Kouzlo mají také procházky zasněženou krajinou. Vybírat se dá z lehkých několikakilometrových tras i náročnějších stoupání.
Foto: Altenmarkt-Zauchensee Tourismus, Matthias Fritzenwallner
Magazín Magazín - za podpory: Rakousko - přijeďte a ožijte, logo, spolupráce
29. 11. 2019 18:20
Salcburský lyžařský areál v dojezdové vzdálenosti z Česka navštěvují zejména náročnější lyžaři a snowboardisté. Je tu 80 kilometrů sjezdovek všech obtížností a spousta freeridových tras. Zimní sezona tu začala v pátek 22. listopadu.

Přečtěte si, kolik v Altenmarkt-Zauchensee stojí denní skipas nebo kam vyrazit na freeride a za místním jídlem. Kromě lyžování na sjezdovkách si lze vyzkoušet túru na sněžnicích, jízdu ve volném terénu nebo večerní sáňkování. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy