Přijeďte k nám, zaplatíme, láká lidi Ženeva. Peníze ale musí utratit před cestou domů

Magazín Magazín
20. 8. 2020 9:16
Švýcarská Ženeva přišla s originálním způsobem, jak po pandemii koronaviru opět přilákat turisty. Město svým návštěvníkům bude nabízet 100 franků (přes 2400 korun). Částku ovšem lidé nedostanou v hotovosti, ale v podobě poukázkové karty, kterou budou moci využít v místních hotelech, restauracích a kavárnách, ale i na nejrůznější atrakce.
Ženeva, ilustrační foto
Ženeva, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Nutnou podmínkou k získání karty je, aby turisté v Ženevě strávili aspoň dvě noci. Obnos na kuponu pak budou moci utratit třeba v pětihvězdičkovém hotelu Mandarin Oriental nebo michelinské restauraci Le Chat-Botté, která kombinuje středomořské chutě se švýcarskými a francouzskými. Informoval o tom britský deník The Independent.

Darovanou částku lze ale využít i při ochutnávkách v místních čokoládovnách, v muzeu blízkovýchodního umění nebo na koupališti Genève-Plage na břehu Ženevského jezera. Poukázková karta platí do 31. prosince letošního roku a návštěvníci města ji dostanou poté, co se nahlásí na recepci hotelu, ve kterém budou ubytovaní.

Na jeden pokoj může být vystavena pouze jedna karta, obnos se nedá převést na hotovost a případný nevyužitý zůstatek se nebude proplácet. Město proto lidem radí, aby se pokusili utratit celou sumu, kterou na kartě mají, a užili si tak z místních atrakcí co nejvíc. To ostatně v Ženevě obklopené Alpami, s majestátními výhledy na Mont Blanc a průzračným jezerem není nijak složitý úkol. 

Ženeva přitom není zdaleka jedinou turistickou destinací, která se všemi možnými způsoby pokouší po pandemii koronaviru znovu nastartovat cestovní ruch. Kanárské ostrovy například začaly turisty lákat bezplatným pojištěním na všechna lékařská vyšetření, která jsou s nemocí covid-19 spojená. Návštěvníkům pozitivně testovaným na koronavirus tam navíc mají být plně hrazeny náklady za případné prodloužení pobytu kvůli karanténě nebo za dřívější návrat domů.

Mohlo by vás zajímat: Český nápad má zachránit světový turismus

Na začátku krize nám padla čísla na nulu a byla to pohroma. Potvrdilo se ale, že bezkontaktní recepce je cesta, líčí šéfka startupu MyStay. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 26 minutami

Vláda podpořila uzákonění dohody rodičů o dětech po rozvodu

Poslaneckou novelu občanského zákoníku, která má umožnit dohodu rodičů o opatrovnictví dětí a placení výživného po rozvodu bez rozhodnutí opatrovnického soudu, vláda na dnešním jednání podpořila. Vyplývá to z výsledků jednání zveřejněných na webu. Poslanecká novela je obsahově shodná s loňskou vládní předlohou, kterou ale Sněmovna dosud nezačala projednávat. Poslaneckou verzi by dolní komora podle předkladatelů měla schválit zrychleně už v prvním kole tak, aby novela byla přijata do říjnových sněmovních voleb. Platit by měla od začátku příštího roku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stoper Jugas odchází ze Slavie do Polska

Fotbalový obránce Jakub Jugas odchází do polské ligy. Devětadvacetiletý stoper Slavie, který letos hostoval v Liberci, se po skončení smlouvy s českým mistrem dohodl na tříleté smlouvě s týmem Cracovia Krakov. Uvedla to agentura Chovanec Sport Agency, která hráče zastupuje.

"Zahraničí pro mě byla priorita. Cracovia mi udělala konkrétní nabídku, která mi po všech stránkách vyhovuje," uvedl v tiskové zprávě Jugas. "Navíc pokud vás chce trenér, je to vždycky nejvíc. Přesně z těch důvodu jsem se před lety rozhodl pro Slavii, protože o mě měl zájem trenér Šilhavý a pan Tvrdík. Potom došlo ke změně trenéra, ale to přináší fotbal. Slavii bych chtěl poděkovat za to, jak se celou dobu chovala. A i trenérovi Hoftychovi, jenž mě vedl nyní v Liberci a výborně se mi s ním spolupracovalo," uvedl obránce s reprezentační zkušeností a stříbrný medailista z ME do 19 let.

Rodák z Otrokovic přišel do Slavie v roce 2017 ze Zlína za více jak 20 milionů korun. V pražském týmu pak sice v následující sezoně vyhrál domácí pohár, ale v dalších hostoval postupně v Mladé Boleslavi, Jablonci a naposledy tento rok i v Liberci. Zde v této sezoně odehrál 23 zápasů.

"Měl jsem i nějaké další nabídky. Z Česka se ozvaly tři týmy a ještě další dva z ciziny. Rychlost jednání, kvalita tamní ligy a lokalita ale rozhodly pro Polsko," řekl Jugas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy