Přijeďte k nám, zaplatíme, láká lidi Ženeva. Peníze ale musí utratit před cestou domů

Magazín Magazín
20. 8. 2020 9:16
Švýcarská Ženeva přišla s originálním způsobem, jak po pandemii koronaviru opět přilákat turisty. Město svým návštěvníkům bude nabízet 100 franků (přes 2400 korun). Částku ovšem lidé nedostanou v hotovosti, ale v podobě poukázkové karty, kterou budou moci využít v místních hotelech, restauracích a kavárnách, ale i na nejrůznější atrakce.
Ženeva, ilustrační foto
Ženeva, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Nutnou podmínkou k získání karty je, aby turisté v Ženevě strávili aspoň dvě noci. Obnos na kuponu pak budou moci utratit třeba v pětihvězdičkovém hotelu Mandarin Oriental nebo michelinské restauraci Le Chat-Botté, která kombinuje středomořské chutě se švýcarskými a francouzskými. Informoval o tom britský deník The Independent.

Darovanou částku lze ale využít i při ochutnávkách v místních čokoládovnách, v muzeu blízkovýchodního umění nebo na koupališti Genève-Plage na břehu Ženevského jezera. Poukázková karta platí do 31. prosince letošního roku a návštěvníci města ji dostanou poté, co se nahlásí na recepci hotelu, ve kterém budou ubytovaní.

Na jeden pokoj může být vystavena pouze jedna karta, obnos se nedá převést na hotovost a případný nevyužitý zůstatek se nebude proplácet. Město proto lidem radí, aby se pokusili utratit celou sumu, kterou na kartě mají, a užili si tak z místních atrakcí co nejvíc. To ostatně v Ženevě obklopené Alpami, s majestátními výhledy na Mont Blanc a průzračným jezerem není nijak složitý úkol. 

Ženeva přitom není zdaleka jedinou turistickou destinací, která se všemi možnými způsoby pokouší po pandemii koronaviru znovu nastartovat cestovní ruch. Kanárské ostrovy například začaly turisty lákat bezplatným pojištěním na všechna lékařská vyšetření, která jsou s nemocí covid-19 spojená. Návštěvníkům pozitivně testovaným na koronavirus tam navíc mají být plně hrazeny náklady za případné prodloužení pobytu kvůli karanténě nebo za dřívější návrat domů.

Mohlo by vás zajímat: Český nápad má zachránit světový turismus

Na začátku krize nám padla čísla na nulu a byla to pohroma. Potvrdilo se ale, že bezkontaktní recepce je cesta, líčí šéfka startupu MyStay. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu. Řekl to novinářům před odjezdem z Bílého domu na předvolební akci ve státě Ohio. Potvrdil, že se rozhoduje mezi pěti uchazečkami a že by si přál, aby Senát o jeho kandidátce hlasoval ještě před listopadovými volbami hlavy státu. Již dříve oznámil, že do funkce navrhne ženu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho a dalších politiků kvůli možným skrytým finančním darům adresovaným protiimigrační Svobodné straně Rakouska (FPÖ). 

Vyšetřováni už nejsou někdejší šéf FPÖ Strache, bývalý šéf poslanců FPÖ Johann Gudenus, ani bývalý poslanec Markus Tschank.

Strache se na známém videu pořízeném ve vile na španělském ostrově Ibiza před rakouskými volbami v roce 2017 mimo jiné vychloubal, že sponzorské dary nejsou převáděny přímo na účet FPÖ, ale na spolky blízké straně. Protikorupční prokuratura se věcí začala zabývat a kriminální policie měla prověřit organizace blízké FPÖ.

Podle vyšetřovatelů není skutečný důvod k dalšímu stíhání. Posvítili si přitom na organizace Patria Austria, Austria in Motion, Wirtschaft für Österreich a Institut für Sicherheitspolitik.

před 5 hodinami

Microsoft koupí herní společnost ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů

Americká softwarová firma Microsoft dnes oznámila, že za 7,5 miliardy dolarů (172,9 miliardy Kč) koupí herní společnost ZeniMax Media, která stojí mimo jiné za hrami Doom či Fallout. Microsoft tak chce rozšířit nabídku svých herních konzolí Xbox. ZeniMax je mateřskou společností firmy Bethesda Softwork, která mimo jiné vyvinula hry Wolfenstein nebo The Elder Scrolls.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Wall Street Journal: Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností.

Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal. Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy