Přijeďte k nám, zaplatíme, láká lidi Ženeva. Peníze ale musí utratit před cestou domů

Magazín Magazín
20. 8. 2020 9:16
Švýcarská Ženeva přišla s originálním způsobem, jak po pandemii koronaviru opět přilákat turisty. Město svým návštěvníkům bude nabízet 100 franků (přes 2400 korun). Částku ovšem lidé nedostanou v hotovosti, ale v podobě poukázkové karty, kterou budou moci využít v místních hotelech, restauracích a kavárnách, ale i na nejrůznější atrakce.
Ženeva, ilustrační foto
Ženeva, ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Nutnou podmínkou k získání karty je, aby turisté v Ženevě strávili aspoň dvě noci. Obnos na kuponu pak budou moci utratit třeba v pětihvězdičkovém hotelu Mandarin Oriental nebo michelinské restauraci Le Chat-Botté, která kombinuje středomořské chutě se švýcarskými a francouzskými. Informoval o tom britský deník The Independent.

Darovanou částku lze ale využít i při ochutnávkách v místních čokoládovnách, v muzeu blízkovýchodního umění nebo na koupališti Genève-Plage na břehu Ženevského jezera. Poukázková karta platí do 31. prosince letošního roku a návštěvníci města ji dostanou poté, co se nahlásí na recepci hotelu, ve kterém budou ubytovaní.

Na jeden pokoj může být vystavena pouze jedna karta, obnos se nedá převést na hotovost a případný nevyužitý zůstatek se nebude proplácet. Město proto lidem radí, aby se pokusili utratit celou sumu, kterou na kartě mají, a užili si tak z místních atrakcí co nejvíc. To ostatně v Ženevě obklopené Alpami, s majestátními výhledy na Mont Blanc a průzračným jezerem není nijak složitý úkol. 

Ženeva přitom není zdaleka jedinou turistickou destinací, která se všemi možnými způsoby pokouší po pandemii koronaviru znovu nastartovat cestovní ruch. Kanárské ostrovy například začaly turisty lákat bezplatným pojištěním na všechna lékařská vyšetření, která jsou s nemocí covid-19 spojená. Návštěvníkům pozitivně testovaným na koronavirus tam navíc mají být plně hrazeny náklady za případné prodloužení pobytu kvůli karanténě nebo za dřívější návrat domů.

Mohlo by vás zajímat: Český nápad má zachránit světový turismus

Na začátku krize nám padla čísla na nulu a byla to pohroma. Potvrdilo se ale, že bezkontaktní recepce je cesta, líčí šéfka startupu MyStay. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

Další zprávy