Foto: Kmen na Bali má už rok 2573. Dávné tradice místní propojují s moderní technikou

Záběr z Tengananu.
Za doporučený příspěvek 150 tisíc indonéských rupií (zhruba 210 korun) si lze jednu z nejbohatších balijských vesnic prohlédnout v doprovodu průvodce. Celé území, včetně kultury, je chráněno zákonem.
Na tradičním stavu se například tkají pestrobarevné látky, včetně takzvaného dvojitého ikatu. Výroba této vzácné, vysoce kvalitní barvené tkaniny je velmi pracná.
V Tengananu funguje také celá řada malých obchůdků.
Agabalijci nebo také Mulabalijci neboli původní Balijci vyznávají hinduismus, který je silně ovlivněn animismem.
Foto: Magdaléna Daňková
Vesnice Tenganan na východě Bali je cílem mnoha turistů. Po staletí zde totiž žijí tradičním způsobem členové balijského kmene Aga. Vesnice patří mezi nejstarší na ostrově a její obyvatelé jsou většinou řemeslníci. Vyrábí se zde například vysoce kvalitní šátky. Místní vlastní také stovky hektarů půdy v podhůří Agungu, které jim pomáhají obdělávat i lidé z okolí. Obyvatelé Tengananu jsou hinduisté, ale nedílnou součástí jejich náboženství je i animismus. Manželství mimo vesnici, stejně jako rozvody nejsou tolerovány. Mobily, motorky a satelity však ano.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy