Foto: Kmen na Bali má už rok 2573. Dávné tradice místní propojují s moderní technikou

Záběr z Tengananu.
Za doporučený příspěvek 150 tisíc indonéských rupií (zhruba 210 korun) si lze jednu z nejbohatších balijských vesnic prohlédnout v doprovodu průvodce. Celé území, včetně kultury, je chráněno zákonem.
Na tradičním stavu se například tkají pestrobarevné látky, včetně takzvaného dvojitého ikatu. Výroba této vzácné, vysoce kvalitní barvené tkaniny je velmi pracná.
V Tengananu funguje také celá řada malých obchůdků.
Agabalijci nebo také Mulabalijci neboli původní Balijci vyznávají hinduismus, který je silně ovlivněn animismem.
Foto: Magdaléna Daňková
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
6. 3. 2018 7:31
Vesnice Tenganan na východě Bali je cílem mnoha turistů. Po staletí zde totiž žijí tradičním způsobem členové balijského kmene Aga. Vesnice patří mezi nejstarší na ostrově a její obyvatelé jsou většinou řemeslníci. Vyrábí se zde například vysoce kvalitní šátky. Místní vlastní také stovky hektarů půdy v podhůří Agungu, které jim pomáhají obdělávat i lidé z okolí. Obyvatelé Tengananu jsou hinduisté, ale nedílnou součástí jejich náboženství je i animismus. Manželství mimo vesnici, stejně jako rozvody nejsou tolerovány. Mobily, motorky a satelity však ano.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy