reklama
 
 

Zažijte cestu kolem světa s horolezci, fotografy i lékařem. Představí je víkendový festival v Praze

22. 11. 2017 13:58
Z českých dobrodruhů vystoupí se svým příspěvkem o ekvádorském kmeni Huaorani fotograf Václav Šilha. Chybět nebude ani vědec a fotograf v jedné osobě Petr Jan Juračka, motorkářka Dominika Gawliczková, cyklista Matěj Balga, přírodovědec Martin Mikeš či lékař Tomáš Šebek. Se svou stand-up show, tentokrát o Arménii a Gruzii, vystoupí známý bavič-cestovatel Ladislav Zibura. Ze Španělska dorazí do pražského hotelu Clarion známý horolezec Alex Txikon, který zdolal již jedenáct osmitisícovek.

Již o nadcházejícím víkendu přenesou historky a fotky českých cestovatelů návštěvníky festivalu Kolem světa do různých destinací na šesti kontinentech Země. Bohatý program představí sedmdesátku přednášejících, mezi nimi jsou kromě dobrodruhů a fotografů také horolezci či lékař.

Ze Španělska dorazí do pražského Clarion Congress Hotelu známý horolezec Alex Txikon, který zdolal již jedenáct osmitisícovek. Na festivalu uvede premiérově svůj snímek Everest: A Superhuman Challenge o své zimní expedici na nejvyšší horu světa. Jeho výpravu podpořil i samotný Reinhold Messner.

Vědec, fotograf, cyklista i komediant

Z českých dobrodruhů vystoupí se svým příspěvkem o ekvádorském kmeni Huaorani fotograf Václav Šilha. Chybět nebude ani vědec a fotograf v jedné osobě Petr Jan Juračka, motorkářka Dominika Gawliczková, cyklista Matěj Balga, přírodovědec Martin Mikeš či lékař Tomáš Šebek. Se svou stand-up show, tentokrát o Arménii a Gruzii, vystoupí známý bavič-cestovatel Ladislav Zibura.

"Mí favorité jsou v sobotu Ladislav Zibura a Dominika Gawliczková a v neděli Alex Txikon a Petr Jan Juračka," sdělil Aktuálně.cz pořadatel Karel Wolf.

Představí se například Austrálie, Tádžikistán, Nový Zéland, Barma, Réunion i Papua-Nová Guinea. Kromě přednášek budou moci návštěvníci ochutnat gastronomické speciality z různých kontinentů, vyzkoušet si umění indonéské batiky nebo se nechat ozdobit hennou. K dispozici budou také stánky s originálními výrobky a program pro děti s cestovatelskou tematikou.

Touha předat zkušenosti z cest

Podrobný program lze najít na stránkách festivalu. Další zastávkou bude Ostrava, kde budou cestovatelé přednášet o víkendu 16.-17. prosince. Koncem ledna se pak festival uskuteční v Plzni.

Festival Kolem světa založil fotograf a přírodovědec Wolf před patnácti lety. "Začal jsem ho dělat z velké touhy předat své zkušenosti z cest a pomoci druhým překonat strach a vydat se na cesty podobným stylem," řekl.

V Praze bývá cestovatelský festival dvakrát ročně, a to v březnu a listopadu, menší akce se odehrávají i v Brně, Ostravě nebo Českých Budějovicích.

autor: Magdaléna Daňková | 22. 11. 2017 13:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama